Latvijā ļoti daudz cilvēkiem trūkst D vitamīna, apliecina ģimenes ārste

0 komentāri

Latvijā sākusies gripas epidēmija. Saslimšanas gadījumu skaits Rīgā ir sasniedzis epidēmijas apmēru. Vidzemes slimnīcā otrdien noteikta gripas karantīna, bet kopumā līdz šim miruši astoņi cilvēki, kam bija arī citas hroniskas slimības. Gripas vakcīnu visā Latvijā trūkst. Kā pasargāt no gripas sevi un bērnus?

Lai izvairītos no saslimšanas ar gripu, ir ieteicams pēc iespējas mazāk apmeklēt sabiedriskas vietas, vairāk ēst augļus un pārtiku, kas satur dabīgos antioksidantus un vitamīnus, kārtīgi, izgulēties, vingrot un regulāri mazgāt rokas. Ko vēl iesaka ārsti un homeopāti?

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Rindas pie ģimenes ārstiem šodien neizsīkst visas dienas garumā. Uz pieņemšanu atnākusi arī Everita ar dēlu, kas apmeklē bērnudārzu un vīrusu var pārņemt no kāda cita bērna. “Mēs mājā dzeram dažādas tējas, medu lietojam, mazajam taisām ķiploku krellītes,” norāda māmiņa. Arī citi sastaptie pārsvarā izmanto tautas medicīnas metodes.

Foto

Ģimenes ārsti piekrīt, ka tautā zināmie līdzekļi var stiprināt imunitāti, tomēr iesaka apsvērt arī iespēju tieši šobrīd papildināt uzturu ar mēnesi garu polivitamīnu kursu.

“Latvijā ļoti daudz cilvēkiem trūkst D vitamīna, jo mums ir saules ļoti maz, tad vai nu cilvēki dzer zivju eļļu, vai D vitamīnu profilaktiskā devā, ja tas ir pietiekami, tad arī mazāk pieķeras dažādas vīrusu infekcijas. Tad ir šie te pretvīrusu geli, ko var piesmērēt uz deguna ejām vai pie lūpu krāsas,” norāda ģimenes ārste Alise Nicmane-Aišpure.

Tāpat somā ir vērts turēt arī roku dezinfekcijas līdzekli, ja nav iespējas regulāri tās nomazgāt ar ziepēm. Savukārt homeopāti var piemeklēt individuālus līdzekļus cilvēkiem, kam īpaši bīstami saslimt – piemēram, vecākiem cilvēkiem ar citām saslimšanām un novājinātu imunitāti, bērniem un arī grūtniecēm.

Tāpat aptiekās pieejami arī specifiski pretgripas recepšu medikamenti, ko izraksta ārsti, ņemot vērā hroniskās kaites. Tomēr, lai gripa neizplatītos, jau saslimušajiem stingri ieteicams nedoties uz darbu un sabiedriskām vietām, bet palikt mājās un sazināties ar ārstu.

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas