Latvijā konstatēta jauna putnu suga – zilastīte

2 komentāri

Pēc vairāk nekā pusotra gada pārtraukuma Latvijā beidzot konstatēta jauna putnu suga – zilastīte (Tarsiger cyanurus).

25. septembrī Ķeguma novada Birzgales apkārtnē šīs sugas īpatni tīklā gredzenošanai noķēris Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko, liecina informācija portālā latvijasputni.lv. Tādējādi zilastīte ir 362. Latvijā reģistrētā putnu suga.

Zilastītes ligzdošanas areāla rietumu daļa sasniedz Krievijas ziemeļrietumus un nedaudz iesniedzas arī Somijas centrālajā daļā. Vairāki simti pāru ligzdo Somijas centrālajā un ziemeļu daļā tuvāk Krievijas robežai. Vienlaidus areāls plešas Sibīrijā no Urālu kalniem līdz Kamčatkai, dienvidos sasniedzot Mongolijas ziemeļu daļu, Ķīnas ziemeļaustrumus un Japānu. Ziemu pavada dienvidu un dienvidaustrumu Āzijā.

Rudens migrācijas laikā šīs sugas pārstāvji mēdz ieklejot Rietumeiropā. Kaimiņu zemēs novērota vairākas reizes. Lietuvā seši novērojumi, Igaunijā pieci, tostarp viens ligzdošanas gadījums.

2 komentāri

TOP komentāri

 • Edgars Auzins
  0

  Edgars Auzins

  Sen jau to putnu esmu redzeejis gadus 5 atpakal. Un vairakas reizes 2 gadus atpakal. kurzemee

  25.09.2015 19:08

 • Kuzja
  0

  Kuzja

  Nu, lūk, pāris nedēļas atpakaļ es netālu no Limbažiem arī šo redzēju!

  25.09.2015 15:42

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas