Latvijā katru gadu HIV inficētām mātēm piedzimst no 70 līdz 80 bērnu

0 komentāri

Latvijā katru gadu HIV inficētām mātēm piedzimst no 70 līdz 80 bērnu, šodien pavēstīja biedrības Atbalsta grupa inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem (AGIGAS) vadītājs Andris Veiķenieks.

Lai pasargātu šos bērnus un samazinātu risku viņiem inficēties ar HIV, biedrība AGIHAS ir uzsākusi projektu Mazulītis nav vainīgs.
AGIHAS līdz novembrim projekta laikā 32 jaundzimušiem bērniem, kuru mātes ir HIV pozitīvas, nodrošinās mātes piena aizstājējproduktus.
Kā stāstīja Veiķenieks, šāda sistēma darbojas Igaunijā, kur pilnīgi visām HIV pozitīvajām mātēm valsts, nevis nevalstiskā organizācija, nodrošina šo produktu.

Šobrīd piena aizstājējprodukts tiek nodrošināts tikai Rīgas Dzemdību namā dzimušajiem, un Veiķenieks atzīst, ka to vajadzētu nodrošināt gan citās Rīgas dzemdību nodaļās, gan visā Latvijā, tomēr biedrības iespējas ir ierobežotas.
Divu mēnešu laikā, kopš projekts sākts, Rīgā sešām HIV inficētām sievietēm piedzimuši bērni, kā arī rīt gaidāmas dzemdības vēl diviem mazuļiem.

Kā uzsvēra AGIHAS vadītājs, lielākais ieguvums no šī projekta ir monitorings, kura laikā HIV inficētajām mātēm uz Latvijas infektoloģijas centru regulāri jāved pārbaudīties savi bērni, lai saņemtu piena aizvietotāju. Šādi ceļas pacientu līdzestība, uzsvēra Veiķenieks.
Viņš pieļāva, ka visā valstī nodrošināt mātes piena aizstājējproduktu izmaksātu aptuveni 100 000 eiro gadā, kas neesot nemaz tik liels finanšu ieguldījums. Piena aizstājējprodukts projekta laikā 32 jaundzimušajiem izmaksās nedaudz vairāk kā 10 000 eiro, bet Veiķenieks pieļāva, ka valstij tas varētu izmaksāt dārgāk visu birokrātisko vajadzību dēļ.

Šāds mātes piena aizstājējprodukts vienam bērnam mēnesī izmaksā 50 eiro. Pēc projekta beigām biedrība plāno rīkot semināru, kur tiktu prezentēti projekta rezultāti. Tāpat plānots vērsties Veselības ministrijā, lai šo projektu turpinātu.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās!

Septiņas grima uzklāšanas kļūdas. Nepieļauj tās! 2

Grims ir mūsu maģiskais ierocis, lai izskatītos lieliski un izceltu skaisto vai nomaskētu problēmzonas. Tomēr reizēm mēs pārcenšamies vai, tieši otrādi, – izlaižam – svarīgus grima uzklāšanas soļus. Skaistuma eksperti apkopojuši izplatītākās kļūdas, no kurām tu pavisam noteikti vari izvairīties!

Janvāra saulainākais tests – erudīcijas spēle par Spāniju!

Janvāra saulainākais tests - erudīcijas spēle par Spāniju! 1

Vai tu zini, kurš leģendārs spāņu mākslinieks ir radījis ledenes ”Chupa Chups” logotipu un kurā Spānijas reģionā tiek ražoti smalki cigāri? Portāls Skaties.lv ar saviem draugiem no spāņu kultūras centra ”Seneca” ir sarūpējuši šā mēneša karstāko piedāvājumu – erudīcijas spēli par Spāniju! Atbildi uz divpadsmit sarežģītiem un ne tik sarežģītiem jautājumiem un atklāj daudz jauna par Spānijas kultūru, vēsturi un valodu!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas