Latvijā ir vairāk kā 70 klientu apkalpošanas centri, taču cilvēki pie tiem nav pieraduši

0 komentāri

Latvijā kopš pagājuša gada izveidoti vairāk kā 70 klientu apkalpošanas centri, kur iedzīvotāji vienuviet var izmantot gan pašvaldību, gan valsts iestāžu pakalpojumus. Cik populāri ir šie centri?

Marīte ir ādažniece. Vietējā vienotajā klientu apkalpošanas centrā šodien pirmoreiz izmantoja Valsts ieņēmumu dienesta pakalpojumus  – iesniedza gada deklarāciju par 2014 gadu. Saka, ka agrāk tas prasīja vismaz pāris stundu laika, jo tas pats iesniegums bija jāved uz Rīgu.

Ādažu vienotajā valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrā pirmos 4 mēnešos bijuši tikai 200 klienti, kuri uzrakstīja 1200 iesniegumus. Ādažu domes priekšsēdētājs  Māris Sprindžuks saka, ka ne visi iedzīvotāji vēl ir informēti par visiem klientu centru pakalpojumiem. bet klientu skaits pirmajos četros mēnešos strauji aug.

Lielāka daļa – ap 85% iesniegumu – adresēti pašvaldībām, bet arī valsts pakalpojumi kļūst arvien populārāki. klientu apkalpošanas speciālisti atzīst, ka cilvēkus arvien vairāk interesē iespēja vienuviet uzrakstīt iesniegumus visām valsts un pašvaldību iestādēm.

Visos vienotajos klientu centros var vienlaikus gan pierakstīt bērnu uz bērnudārzu, gan uzrakstīt iesniegumus uz valsts un pašvaldību pabalstu saņemšanu. Turpat uz vietas var izmantot vismaz 8 valsts un pašvaldību iestāžu pakalpojumus.

Šobrīd Latvijā vienoti Klientu apkalpošanas centri darbojas 56 novados. Līdz šī gada vasarai tādi tiks atvērti vēl trijos novados. Vides aizsardzības un reģionalās attīstības ministrijā saka ka 2017 gadā šādas iestādes būs atklātas visos novados.

Foto

Video

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas