Latvijā ir otrs augstākais sieviešu īpatsvars skolotāja profesijā

0 komentāri

Izrādās, ka Latvijā ir otrs augstākais skolotāju sieviešu īpatsvars starp visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Mūsu valstī no visiem pedagogiem 83,2% ir sievietes, liecina statistika.

Visaugstākais skolotāju sieviešu īpatsvars ir mūsu kaimiņos – Igaunijā – nedaudz vairāk nekā 88%, bet trešo vietu šajā sarakstā ieņem Lietuva, kur skolotājas sievietes ir 81,2% no visiem pedagogiem.

Zemākais skolotāju sieviešu īpatsvars ir Grieķijā, Spānijā un Maltā – nedaudz virs 60%, Savukārt vidēji Eiropā 70% no visiem skolotājiem ir sievietes.

Interesanti, ka profesija “bērnudārza audzinātāja” tiešām jādēvē sieviešu dzimtē, jo pirmsskolas iestādēs strādājošo pedagogu – sieviešu skaits pārsniedz 99%.

 Skaties foto!

Runājot par pedagogu vecumu, statistika rāda, ka Latvijā 41,2% skolotāju no visām izglītības iestādēm sasnieguši 50 gadu slieksni, un tas ir sestais augstākais rādītājs ES. Ja vērtē datus par visu Eiropu, jāsaka, ka divas trešdaļas skolotāju tomēr ir jaunāki par 50 gadiem. Vislielākais vismaz 50 gadu vecumu sasniegušo skolotāju īpatsvars ir dienvidos, Itālijā – vairāk nekā 50 gadus veci ir gandrīz 62% no visiem skolotājiem.

Kā Latvijā šodien svinēja Skolotāju dienu, skaties šajā LNT Ziņu sižetā!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas