Latvijā ir otrs augstākais sieviešu īpatsvars skolotāja profesijā

0 komentāri

Izrādās, ka Latvijā ir otrs augstākais skolotāju sieviešu īpatsvars starp visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm. Mūsu valstī no visiem pedagogiem 83,2% ir sievietes, liecina statistika.

Visaugstākais skolotāju sieviešu īpatsvars ir mūsu kaimiņos – Igaunijā – nedaudz vairāk nekā 88%, bet trešo vietu šajā sarakstā ieņem Lietuva, kur skolotājas sievietes ir 81,2% no visiem pedagogiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Zemākais skolotāju sieviešu īpatsvars ir Grieķijā, Spānijā un Maltā – nedaudz virs 60%, Savukārt vidēji Eiropā 70% no visiem skolotājiem ir sievietes.

Interesanti, ka profesija “bērnudārza audzinātāja” tiešām jādēvē sieviešu dzimtē, jo pirmsskolas iestādēs strādājošo pedagogu – sieviešu skaits pārsniedz 99%.

 Skaties foto!

Runājot par pedagogu vecumu, statistika rāda, ka Latvijā 41,2% skolotāju no visām izglītības iestādēm sasnieguši 50 gadu slieksni, un tas ir sestais augstākais rādītājs ES. Ja vērtē datus par visu Eiropu, jāsaka, ka divas trešdaļas skolotāju tomēr ir jaunāki par 50 gadiem. Vislielākais vismaz 50 gadu vecumu sasniegušo skolotāju īpatsvars ir dienvidos, Itālijā – vairāk nekā 50 gadus veci ir gandrīz 62% no visiem skolotājiem.

Kā Latvijā šodien svinēja Skolotāju dienu, skaties šajā LNT Ziņu sižetā!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas