Latvijā ir gadījumi, kad tirgo neatļautus uztura bagātinātājus!

0 komentāri

Nereģistrētu uztura bagātinātāju tirgošana, neatļautu vielu iekļaušana un nepatiesu labumu solīšana reklāmās – šādas problēmas konstatētas arvien augošajā uztura bagātinātāju tirgū. Lai tās mazinātu, iesaistītajām iestādēm būs nepieciešams papildu finansējums, un attiecīgs ziņojums šodien sāks virzību uz valdību.

Pagājušā gada beigās Latvijā bija reģistrēti vairāk nekā seši tūkstoši uztura bagātinātāju, un to skaits ik gadu pieaug par aptuveni pustūkstoti. Patlaban Pārtikas un veterinārajam dienestam nepietiek līdzekļu un personāla, lai veiktu pietiekamas kontroles. Turklāt nepieciešams izveidot jaunu uztura bagātinātāju reģistru, kā arī plašākā mērogā informēt sabiedrību par šo vielu plusiem un mīnusiem.

Kopējais naudas apjoms, ko iestādes vēlas saņemt nākamgad, ir 339 tūkstoši eiro. Lielākās summas paredzētas reģistra izveidei un kontrolēm, ko īsteno Pārtikas un veterinārais dienests. Bet vēl 70 tūkstošus eiro saņemtu Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, lai īstenotu informatīvas kampaņas.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas