Latvijā ir gadījumi, kad prostitūcijai uz Rīgu vervē bērnus no laukiem

2 komentāri

Latvijā ir iekšējās tirdzniecības gadījumi, kad no laukiem vervē cilvēkus uz Rīgu. Nevalstiskās organizācijas Marta redzeslokā ir gan pieauguši cilvēki, gan arī bērni, intervijā raidījumā 900 Sekundes sacīja Marta vadītāja Iluta Lāce.

Bērni, kas tiek savervēti prostitūcijai, var būt no dažādām ģimenēm, un viņiem var būt dažādas ievainojamības – ekonomiskā, emocionālā vai kāda cita, pauda I. Lāce. Vervētāji – suteneri bērnus iemāna savos tīklos, izmantojot dažādus paņēmienus. “Vervētāji sajūt, kas kuram ir Ahilleja papēdis – ko katram cilvēkam teikt, solīt, lai viņu savervētu,” pauda resursu centra Marta vadītāja. Nereti ar laiku savervētie bērni tiek padarīti atkarīgi no narkotikām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tas, ka Marta redzeslokā pēdējā laikā ir nonākuši bērni, liecina, gan par to, ka tādi gadījumi pastāv, gan arī par to, ka nevalstiskās atbalsta organizācijas ir kļuvušas spēcīgākas.

Tāpat cilvēku tirdzniecība galvenokārt seksuālai ekspluatācijai notiek no Latvijas uz ārzemēm – lielākoties tiek vervētas sievietes un bērni, taču ir gadījumi, kad par cilvēktirdzniecības upuriem kļūst arī vīrieši. “Lielākoties cilvēki tiek vervēti prostitūcijā, bet arī fiktīvās laulības. Seksuālās ekspluatācijas vervēšanai visbiežāk tiek izmantots internets,” pauda I. Lāce.

Skaties video:

2 komentāri

TOP komentāri

 • ha
  +1

  ha

  Organizācija vēlas dabūt naudiņu savai pastāvēšanai vai kā???? pedofīlu ķeršana ir beigusies, vajag jaunu bubuli??? Neticu nevienam vārdam!

  26.10.2015 11:14

 • ES
  0

  ES

  Noziedznieki izmanto lauku iedzīvotāju bezpalidzibu un bērnu un jauniešu naivumu.Algas laukos nožēlojamas, maksājumu cenas visā valsti vienādas,vai province, vai lielpilsētas.Ta rodas gan aitas, gan cirpēji.

  27.10.2015 08:37

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas