Latvijā ir daudz patriotu, kas vēlas iestāties Zemessardzē. Ir pārspēti pat iepriekšējie rekordi

4 komentāri

Būtiski augusi interese par iestāšanos Zemessardzē. Līdz oktobra sākumam jau krietni pārspēti pērnā gada rekordi. Kas motivē Latvijas iedzīvotājus kļūt par zemessargiem?

Piedalīšanās glābšanas darbos, kārtības nodrošināšana, pazudušu cilvēku meklēšana un X stundā palīdzība arī militārajiem spēkiem – tā ir daļa Zemessardzes uzdevumu. Studentu bataljonā stāsta, ka cilvēku interese kļūt par zemessargu krasi pieaug. Piemēram, pērn dubultojās Zemessardzē uzņemto cilvēku skaits, bet šogad jau pagājušā gada rekords krietni pārspēts pirmajos deviņos mēnešos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tā vēlā darba dienas vakarā Studentu bataljona telpās ar vēlmi papildināt esošo Zemessargu rindas bija pulcējušies vairāki desmiti cilvēku, tostarp arī daiļā dzimuma pārstāves, kuras nebaida nedz smagās somas, nedz granātmetēji. Kamēr vieni pēta ieročus un ekipējumu, citi jau aizpilda pieteikumu Zemessardzei. Tatjana Liepkalne, kura Zemessardzei pievienojās barikāžu laikos, novērojusi, ka tik liela interese par Zemessardzi ir kopš Ukrainas krīzes.

Skaties foto:

Pavisam drīz arī sāksies mācības, un pēc tam arī būs jānodod zvērests. Zemessardzei šogad piešķirts arī papildu finansējums vairāk nekā trīs miljonu eiro apmērā, tomēr arī pašiem par daudz ko nākas maksāt.

Skaties video:

4 komentāri

TOP komentāri

 • Hūgo Vācietis
  +1

  Hūgo Vācietis

  ........................................
  Jau Latvijas pakalnos visos mūsu kritušiem akmeņi duss
  bet krūtīs, bet krūtīs kā senāk - tauru skaņās vēl viļņojas gaiss !

  15.10.2015 09:52

 • letiņš
  +1

  letiņš

  bet policija vēl nav iztīrīta no Latvijas ienaidniekiem !

  15.10.2015 09:42

 • Hūgo Vācietis
  +1

  Hūgo Vācietis

  Ja Maidana izstādi būtu pieskatījuši zemessargi ,nekas ar viņu nebūtu noticis ! Bet policija...

  15.10.2015 09:37

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas