Latvija ir cilvēku tirdzniecības upuru izcelsmes valsts, bažījas NVO

0 komentāri

Latvija ir cilvēku tirdzniecības upuru izcelsmes valsts, no kuras tiek vervēti cilvēki izmantošanai ārpus Latvijas – šādas bažas iepriekš paudušas nevalstiskās organizācijas (NVO). Šodien, 26. oktobrī, par risinājumiem šīs problēmas novēršanai tiks diskutēts Saeimā.

Lai gan Latvijas likumdošana paredz bargus sodus par personu vervēšanu cilvēku tirdzniecībai, cietušo skaits katru gadu pieaug. Tā iepriekš norādījusi organizācija Patvērums Drošā māja.

Latvijā vervēšana cilvēku tirdzniecībai lielākoties notiek interneta vidē – sociālajos tīklos, turklāt nereti vervētājs izrādās paziņa, draugs vai pat radinieks.

Izplatītākā cilvēku tirdzniecības forma Latvijas iedzīvotāju vidū ir fiktīvās laulības.

Šodien eksperti deputātus iepazīstinās ar jauna pētījuma rezultātiem par cilvēktirdzniecību Latvijā un Igaunijā. Tiks runāts arī par starptautisko praksi upuru atbalstam un aizsardzībai.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas