Latvijā ir bijuši gadījumi, kad iecirkņa vēlēšanu komisija ”visu salaiž dēlī”

0 komentāri

Latvijas balsošanas vēsturē ir bijuši tādi gadījumi, kad iecirkņa vēlēšanu komisija visu “salaiž tā dēlī”, ka vairs nav iespējams noteikt, par ko balsots, cik balsis ir, vai ir bijis strīdīgs balsojums, atzīst Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) vadītājs Arnis Cimdars.

Šāds gadījums reiz esot bijis Preiļos, kur “zīmju uz galda ir vairāk nekā aplokšņu”, un tad CVK bija uzreiz jālemj, vai šā iecirkņa balsojums vai daļa tā ir pieskaitāma pie kopējā balsojuma.

Taču gadījumā, kad ir aizdomas par balsu pirkšanu vai vēlētāju iespaidošanu, CVK ir jāsagaida tiesas lēmums. Ja tas ir notiesājošs, proti, ja atzīts, ka balsis tika pirktas, tad CVK tikai pēc šī lēmuma izvērtē, vai konkrētais balsojums ietekmē kopējo vēlēšanu rezultātu – ir vai nav jāpārdala vietas starp partiju sarakstiem. “Izvērtēšana notiek ar laika nobīdi,” skaidroja A. Cimdars, akcentējot, ka uz aizdomu pamata vien CVK nekādas darbības neveic.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka 12. Saeimas vēlēšanās Drošības policija saņēmusi vairākus iedzīvotāju zvanus, kurās paustas aizdomas par balsu pirkšanu. Šīs nedēļas sākumā policijā vērsās arī Viļānu novada domes deputāts, vietējās slimnīcas valdes loceklis un ”Vienotības” vietējās nodaļas vadītājs Juris Vidiņš. Viņš lūdza izvērtēt iespējamos balsu pirkšanas gadījumus Latgalē, lai panāktu ”Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Dzintara Zaķa ievēlēšanu Saeimā. Saistībā ar šo informāciju Dz. Zaķis atkāpies no frakcijas vadītāja amata, taču viņš katogriski noliedz izskanējušo apsūdzību.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas