Latvijā ik gadu varmākas-vīri nogalina piecas sievas

0 komentāri

Latvijā katru gadu vardarbības ģimenē dēļ slimnīcā medicīnisko palīdzību nākas meklēt vismaz simts sievietēm, savukārt piecas sievietes ik gadu mirst no savu dzīvesbiedru rokas, intervijā raidījumam 900 sekundes atzina Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta pārstāve Viktorija Boļšakova.

Turklāt 80% gadījumos, kad no vardarbības cieš bērni, tas notiek mājās. ”Diemžēl ne vienmēr ģimene ir tā drošākā vieta sievietēm un bērniem,” norādīja V. Boļšakova.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Nesen veiktā pētījumā atklājies, ka Latvijā no vardarbības cieš lielāks sieviešu īpatsvars nekā citviet Eiropā.

Pavērsiena punkts Latvijā bija 2014. gada marts, kad Latvijā ieviesa pagaidu aizsardzību pret vardarbību, kas nozīmē, ka varmāku var izraidīt no dzīvesvietas, neatkarīgi no tā, kam tā pieder. Kopš šī likuma ieviešanas policija pieņēmusi vairāk nekā 300 lēmumus par varmācīgu vīriešu izraidīšanu no dzīvesvietas. Savukārt no 2015. gada tika ieviesta valsts apmaksāta rehabilitācija no vardarbības cietušajiem, stāstīja ministrijas pārstāve.

Jau ziņojām, ka vairāk nekā 100 sievietes ik dienu cieš no vardarbības ģimenē

Vardarbības apmēri ir šokējoši – vismaz katra trešā, jeb 40% sieviešu Latvijā ir cietušas no fiziskas vai seksuālas vardarbības. Latvijā katru dienu no partnera vai dzīvesbiedra vardarbības ģimenē cieš vismaz 115 sievietes.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas