Latvijā ik gadu piedzimst ap 1000 līdz galam neiznēsātu mazuļu

0 komentāri

Priekšlaikus piedzimušo bērniņu skaits arvien pieaug visā pasaulē. Piemēram, Latvijā katru gadu līdz galam neiznēsāti piedzimst ap 1000 mazuļu, kuriem nepieciešama īpaša medicīniskā aprūpe.

Medicīnas un tehnoloģiju attīstība mūsdienās arvien biežāk ļauj izdzīvot pat ļoti pāragri dzimušiem bērniņiem.

Taču pēc izrakstīšanās no slimnīcas lielai daļai mazuļu saglabājas dažādas veselības problēmas, kas saistītas ar neiznēsātību, jo šiem bērniņiem nav nobriedušas svarīgākās orgānu sistēmas.

Citu valstu pieredze rāda, ja priekšlaikus dzimušos bērniņus vismaz pirmajos divos dzīves gados regulāri uzrauga speciālisti, krietni pieaug iespēja atpazīt novirzes mazuļa attīstībā un laikus tās koriģēt.

Taču nereti pāragri dzimušo bērniņu veselībai tiek sekots līdzi kā jebkuram citam mazulim.

Bērnu slimnīcas fonds vāc līdzekļus, lai Rīgā, Liepājā, Valmierā un Jēkabpilī izveidotu priekšlaikus dzimušo bērnu aprūpes programmu – Drošais apmetnis.

Tam nepieciešami 60 tūkstoši eiro, kas iekļautu speciālistu mācības un fizioterapeitu kabinetu aprīkojuma iegādi. Šīs programmas patronese ir Valsts pirmā lēdija Iveta Vējone.

Vienlaikus tiek gaidīta atbilde no Veselības ministrijas, lai šos pakalpojumus turpmāk apmaksātu valsts.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas