Latvijā ieradušās pirmās bēgļu ģimenes no Sīrijas un Eritrejas

0 komentāri

Vēlā piektdienas, 5. februāra, vakarā no Grieķijas Latvijā nogādāti pirmie patvēruma meklētāji – kopumā Latvijā pārvietotas sešas personas, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība saskaņā ar Eiropas Savienības pārvietošanas programmu, informējusi Iekšlietu ministrija.

Latviju ir ieradušās divas ģimenes – no Sīrijas un Eritrejas. Tajā skaitā Latvijā pārvietoti arī divi pirmskolas vecuma bērni. Patvēruma meklētāji nogādāti izmitināšanas centrā Muceniekos. Pēc garā ceļa un nepieciešamo formalitāšu nokārtošanas, ģimenēm nedēļas nogalē plānota atpūta. Abas ģimenes lūgušas respektēt viņu privātumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viens no ģimenes pieaugušajiem runā brīvi angļu valodā, tāpat visiem pieaugušajiem ir profesionālās izglītības – vīriešu profesijas ir drēbnieks, dizaineris, kā arī viesnīcas menedžmenta biznesa strādājošs, savukārt vienas no sieviešu profesijām  ir friziere, bet otra ir medmāsa. Cilvēki ir izteikuši vēlmi apmesties Latvijā un aktīvi mācīties latviešu valodu, preses konferencē stāstīja Iekšlietu ministrijas pārstāvji.

Mucenieku iedzīvotāji protestē pret ”nelegāļu cietumu”

Mucenieku iedzīvotāji uzsākuši cīņu, lai nepieļautu slēgta tipa nelegālo imigrantu centra būvniecību ciematā. Sašutumu pilnās vēstules augstākajām amatpersonām nav devušas rezultātus. Tagad iedzīvotāji cer uz sabiedrisko apspriešanu.

Skaties arī video par šo tēmu!

Vairāki tūkstoši bēgļu labprātīgi pametuši Somiju, lai atgrieztos dzimtenē

Teju 3000 patvēruma meklētāju Somijā ir labprātīgi pametuši šo valsti, atsaucoties uz oficiāliem datiem, vēsta Somijas nacionālais medijs YLE.

Turklāt šie dati atspoguļo tos bēgļus, kas pametuši Šengenas zonu caur Helsinku lidostu, tādēļ patiesais šo Skandināvijas valsti pametušo bēgļu skaits varētu būt vēl lielāks. 

Foto – bēgļu gaitas Eiropā

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas