Latvijā brūk kopā vairākas ēkas, kur atrodas bērni, ziņo būvuzraugs

0 komentāri

”Latvijā bīstamās ēkas ir gan tās, kur atrodas bērni, gan tās, kur saņemam pakalpojumus, kā arī ēkas, kur notiek kultūras pasākumi,” intervijā raidījumā 900 Sekundes pauda Būvniecības valsts kontroles biroja vadītājs Pēteris Druķis.

Ēku vidū, kuru defekti ir tik milzīgi, ka tās brūk kopā, ir, piemēram, Rīgas pilsētas Pļavnieku ģimnāzija, Cēsu mūzikas skola, Latvijas biznesa koledža Kr. Valdemāra ielā 26, tirdzniecības centrs Leona Paegles ielā 3 Siguldā, Grāmatvedības un finanšu koledžas Limbažu filiāle, kā arī šīs koledžas Gulbenes filiāle, kā arī Rīgas Cirka ēka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Šajās ēkās uzturēties ir bīstami, jo tās brūk kopā. Tās esam arī daļēji slēguši, jo – ja brūk vienā mājas daļā, tad bīstamas ir arī citas ēkas daļas,” pauda P. Druķis.

Būvniecības valsts kontroles birojs ir izveidojis arī interaktīvu karti biroja mājaslapā, kur katrs var apskatīties, kuras no ēkām ir bīstamā stāvoklī.

Rīgas domes Īpašuma departamenta vadītājs Oļegs Burovs pauda, ka Pļavnieku ģimnāzijas konstrukcija ir noturīga un nerada draudus ekspluatācijai. “Šis defekts ir raksturīgs vairākām ēkām, kuras būvētas padomju laikā. [..] Tur parādās plaisas, un tām ir vairāki gadi. Iespējams, iemesls ir ne sevišķi stabila grunts. Pļavniekos un dažviet Purvciemā tā ir,” viņš sacīja, uzsverot, ka ēkas tiek regulāri apsekotas. Patlaban mācības skolā notiek, un O. Burovs akcentē, ka bērniem draudi nedraudot.

Atbildīgs par ēku savešanu kārtībā ir to īpašnieks, akcentē P. Druķis.

Skaties video:

Skaties video:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas