Latvijā briest jauna teritoriālā reforma, kas apvienos pašvaldības

0 komentāri

Briest jauna teritoriālā reforma. Iepriekšējā nav bijusi veiksmīga, tāpēc reģionālās attīstības ministrija sagatavojusi priekšlikumus jaunām pārmaiņām. Tās iecerēts ieviest 2021. gadā, un paredz pašvaldības apvienot.

Viens no piedāvātajiem variantiem paredz divas reizes samazināt novadu skaitu, atstājot 49 novadus, kā arī saglabāt deviņas republikas nozīmes pilsētas.

Novadā būtu jābūt vismaz vienai perspektīvai vidusskolai, bet vidējam attālumam no apdzīvotām vietām līdz administratīvajam centram – ap 30 kilometriem. Otrs variants paredz izveidot 29 sadarbības teritorijas ap nacionālās un reģionālās nozīmes attīstības centriem.

Iepriekšējā reforma pēc plašiem strīdiem tika pabeigta 2009. gadā. Tās rezultātā tika izveidoti 110 novadi un deviņas republikas pilsētas. Ministrija uzskata, ka jaunais modelis palīdzēs novadiem sekmīgāk attīstīties un mazinās pašreizējo nevienlīdzību, kad lielai daļai pašvaldību trūkst naudas, lai īstenotu savas funkcijas.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas