Latvijā arvien vairāk jauniešu reģistrējas kā pilsoņi

0 komentāri

Gada laikā Latvijā audzis to cilvēku skaits, kas reģistrējuši Latvijas pilsonību. Tas noticis Pilsonības likuma pārejas noteikumu dēļ.

Saskaņā ar Pilsonības likuma pārejas noteikumiem Latvijā dzīvojošajiem Latvijas nepilsoņiem vai bezvalstniekiem bija iespēja reģistrēt Latvijas pilsonību, nekārtojot pārbaudījumus, ja līdz 2013. gada 1. oktobrim tika iegūta pamatizglītība vai vispārējā vidējā izglītība, apgūstot pilnu mācību kursu latviešu mācībvalodā.

Pamatojoties uz Pilsonības likuma pārejas noteikumiem, 2014. gada griezumā Latvijas pilsonību reģistrējušas 296 personas, savukārt laika periodā no 2015. gada janvāra
līdz 1. oktobrim Latvijas pilsonību reģistrējušas 400 personas. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu 2015. gadā personu skaits, kas reģistrē Latvijas pilsonību saistībā ar izglītības ieguvi latviešu valodā, ir pieaudzis.

Persona, kura līdz 2013. gada 1. oktobrim sākusi pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības ieguvi latviešu valodā, saglabā tiesības reģistrēties par Latvijas pilsoni divus gadus pēc pilnas pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmu apgūšanas latviešu valodā.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas