Latvijā arvien vairāk jauniešu reģistrējas kā pilsoņi

0 komentāri
Latvijā arvien vairāk jauniešu reģistrējas kā pilsoņi
LETA

Tev noteikti jāizlasa

Gada laikā Latvijā audzis to cilvēku skaits, kas reģistrējuši Latvijas pilsonību. Tas noticis Pilsonības likuma pārejas noteikumu dēļ.

Saskaņā ar Pilsonības likuma pārejas noteikumiem Latvijā dzīvojošajiem Latvijas nepilsoņiem vai bezvalstniekiem bija iespēja reģistrēt Latvijas pilsonību, nekārtojot pārbaudījumus, ja līdz 2013. gada 1. oktobrim tika iegūta pamatizglītība vai vispārējā vidējā izglītība, apgūstot pilnu mācību kursu latviešu mācībvalodā.

Pamatojoties uz Pilsonības likuma pārejas noteikumiem, 2014. gada griezumā Latvijas pilsonību reģistrējušas 296 personas, savukārt laika periodā no 2015. gada janvāra
līdz 1. oktobrim Latvijas pilsonību reģistrējušas 400 personas. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu 2015. gadā personu skaits, kas reģistrē Latvijas pilsonību saistībā ar izglītības ieguvi latviešu valodā, ir pieaudzis.

Persona, kura līdz 2013. gada 1. oktobrim sākusi pamatizglītības vai vispārējās vidējās izglītības ieguvi latviešu valodā, saglabā tiesības reģistrēties par Latvijas pilsoni divus gadus pēc pilnas pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības vai profesionālās vidējās izglītības programmu apgūšanas latviešu valodā.

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes! 1

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas