Latvijā arvien vairāk cilvēku grib apgūt pirtnieka prasmes

1 komentārs

Latvietim pirts ir īpaša vieta, tā bijis vienmēr. Pirts mūsdienās palīdz atrast līdzsvaru starp ārējo un iekšējo pasauli. Pēdējos piecos gados Latvijā pirtnieka prasmes apguvuši vismaz pustūkstotis dažādu profesiju pārstāvji – skolotāji, ārsti, zemnieki, juristi un citi.

Ne visus pirts slotiņu vicinātājus un muguras ritmiskus dauzītājus var saukt par labiem pirtniekiem. Īstenībā, lai kļūtu par izcilu pirts meistaru, jāziedo ne mazums sava dārgā laika mācībām – pirtnieku zinības jāmācās divus gadus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Latvijā esot pat tāda pirts izzinātāju grupa, kas šo kursu pagarināja un tagad mācās ceturto gadu. Pirts skolā parasti sākumā izzina koku un augu enerģētiku, pēc tam ķeras pie pareizas pēršanas.

Aelita Batņa, pirtniece:

Jāmācās pēršanas tehnika, citas lietas – procedūras, kādas var veikt: kā strādāt ar medu, mālu, dūņām. Vairākas lietas jāsaprot, kurā mirklī tās var izmantot.

Skaties video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • rd
    0

    rd

    kur ir tads pirts?

    17.04.2015 20:51

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas