Latvijā arvien plašāks kļūst orhideju audzētāju pulks

0 komentāri

Latvijā arvien plašāks kļūst orhideju audzētāju pulks – pēdējos gados gandrīz katrā mājā atrodams šis augs. Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā tiek gatavota īpaša ekspozīcija par orhidejām, kas būs atvērta no rītdienas. 

Orhideju audzētāja Antra Krauze jau ir izvēlējusies no savas privātkolekcijas tos augus, kas brauks uz Botānisko dārzu. Izstādē piedalīsies ne tikai Botāniskajā dārzā audzētās orhidejas, bet arī vairāku kolekcionāru augi. Antras kolekcijā ir 200 orhidejas. Daļa no tām smaržo – viena pēc kokosa, cita pēc citrona.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Šī Sedirea japonica ļoti smaržīga puķīte. Lielākam vairumam cilvēku liekas, ka orhidejas ir viens pats falenopsis, bet falenopsis ir tikai viens no orhidejām, bet arī falenopši ir smaržīgie,” stāsta Latvijas Orhideju un eksotisko augu draugu asociācijas pārstāve Antra Krauze.

Falenopsis ir viens no mazprasīgākajiem orhideju dzimtas augiem, kuru var iegādāties gandrīz katrā lielveikalā.

Latvijas iedzīvotāji parasti sāk aizrauties tieši ar šo šķirni, jo tai ir viegla kopšana. Pēc tam sākas pārēja pie eksotiskākiem augiem.

Ar katru gadu orhideju mīļu pulks paliek arvien gudrāks.

Orhideju dzimta sastopama gandrīz visā pasaulē. Ir zināmi 24 tūkstoši orhideju sugu.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas