Latvijā arī turpmāk varēs audzēt kažokzvērus

1 komentārs

Saeima nolēmusi noraidīt pilsoņu iniciatīvu, kas paredzēja aizliegt kažokzvēru audzēšanu.

Iepriekš šādu lēmuma projektu atbalstīja arī parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Vienlaikus komisija pauda, ka būtu jāvēršas Zemkopības ministrijā (ZM), aicinot pievērst uzmanību kažokzvēru turēšanas apstākļiem, kā arī sekot normatīvo aktu ievērošanai kažokzvēru audzētavās. Tāpat paredzēts vērsties arī valdībā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lēmums noraidīt šo iniciatīvu pieņemts, pamatojoties uz ZM, Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Latvijas Veterinārārstu biedrības un Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas pārstāvju viedokļiem.

Kā ziņots, portālā manabalss.lv savākti vairāk nekā 10 tūkst. Latvijas pilsoņu parakstu par sabiedrības iniciatīvu saistībā ar kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā. Sabiedrības iniciatīva “Par kažokzvēru aizsardzību” skaidri parāda, ka dzīvnieku aizsardzības jautājums Latvijas sabiedrībai ir svarīgs, uzskata organizācijas pārstāvji.

Tikmēr Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa norādīja, ka neredz pamatu aizlieguma ieviešanai, jo fermās audzētās ūdeles un lapsas nav savvaļas dzīvnieki, tādēļ, apgalvojot pretējo, tiek radīts maldinošs priekšstats.

1 komentārs

TOP komentāri

  • go
    0

    go

    Ļoti slikti, ko vairāk teikt. patērētāju kontingents jau ir liels.

    20.02.2015 09:18

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas