Latvijā arī turpmāk varēs audzēt kažokzvērus

1 komentārs
Latvijā arī turpmāk varēs audzēt kažokzvērus
Foto: LETA

Tev noteikti jāizlasa

Saeima nolēmusi noraidīt pilsoņu iniciatīvu, kas paredzēja aizliegt kažokzvēru audzēšanu.

Iepriekš šādu lēmuma projektu atbalstīja arī parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Vienlaikus komisija pauda, ka būtu jāvēršas Zemkopības ministrijā (ZM), aicinot pievērst uzmanību kažokzvēru turēšanas apstākļiem, kā arī sekot normatīvo aktu ievērošanai kažokzvēru audzētavās. Tāpat paredzēts vērsties arī valdībā.

Lēmums noraidīt šo iniciatīvu pieņemts, pamatojoties uz ZM, Ekonomikas ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes, Latvijas Veterinārārstu biedrības un Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas pārstāvju viedokļiem.

Kā ziņots, portālā manabalss.lv savākti vairāk nekā 10 tūkst. Latvijas pilsoņu parakstu par sabiedrības iniciatīvu saistībā ar kažokzvēru audzēšanas aizliegumu Latvijā. Sabiedrības iniciatīva “Par kažokzvēru aizsardzību” skaidri parāda, ka dzīvnieku aizsardzības jautājums Latvijas sabiedrībai ir svarīgs, uzskata organizācijas pārstāvji.

Tikmēr Latvijas Zvēraudzētāju asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa norādīja, ka neredz pamatu aizlieguma ieviešanai, jo fermās audzētās ūdeles un lapsas nav savvaļas dzīvnieki, tādēļ, apgalvojot pretējo, tiek radīts maldinošs priekšstats.

1 komentārs

TOP komentāri

  • go
    0

    go

    Ļoti slikti, ko vairāk teikt. patērētāju kontingents jau ir liels.

    20.02.2015 09:18

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas