Latvijā ar dzīvi visapmierinātākie ir kurzemnieki

0 komentāri

Apmierinātību ar savu dzīvi kopumā Latvijas iedzīvotāji vērtē vidēji ar 6,5 ballēm skalā no 0 līdz 10, liecina Centrālā statistikas pārvaldes apkopotie dati par iedzīvotāju apmierinātību ar savu dzīvi un tās aspektiem 2013.gadā.

Kurzemē iedzīvotāju apmierinātība ar dzīvi bija visaugstākā – 6,9 balles. Pierīgā šis rādītājs bija 6,8, Rīgā – 6,4, Zemgalē un Latgalē 6,3 un Vidzemē 6,2 balles. Salīdzinoši apmierinātāki ar dzīvi ir pāri ar bērniem (7,1 balles).

Centrālā statistikas pārvalde secinājusi – ja bērnu audzina tikai viens vecāks, apmierinātība ar dzīvi pazeminās līdz 6,4 ballēm.

Latvijas iedzīvotāji bija apmierināti ar personīgajām attiecībām ar saviem radiem, draugiem, darba kolēģiem u.c. (8,1 balles), atpūtas un zaļajām zonām savas dzīves vietas apkārtnē (7,5 balles) un darbu (7,3 balles), kā arī sava laika izlietojumu (7,1 balles) un mājokli (6,6 balles). Optimisms mazinās, vērtējot mājsaimniecības finansiālo situāciju (5,0 balles). Latgalē šis vērtējums bija tikai 4,6 balles, Vidzemē – 4,8 balles. Visaugstāk mājsaimniecības finansiālo situāciju vērtēja Kurzemes iedzīvotāji – 5,5 balles.

Visoptimistiskāk savu dzīvi vērtēja jaunieši vecumā no 16 līdz 24 gadiem. Salīdzinot ar citu vecuma grupu iedzīvotājiem, jaunieši bija visvairāk apmierināti ar savu dzīvi kopumā (7,3 balles) un ar sava laika izlietojumu (7,5 balles). Pieaugot vecumam, apmierinātības līmenis ar savu dzīvi un laika izlietojumu samazinās. Turklāt arvien skaudrāk tiek izjusta neapmierinātība ar savas mājsaimniecības finansiālo situāciju.

Dati uzskatāmi parāda, ka darba meklēšana un nespēja atrast darbu negatīvi atspoguļojas iedzīvotāju kopējā dzīves vērtējumā (5,3 balles) salīdzinājumā ar vidējo Latvijas iedzīvotāju vērtējumu 6,5 balles. Iedzīvotāji, kuri nestrādāja un meklēja darbu, visnegatīvāk vērtēja ne tikai savas mājsaimniecības finansiālo situāciju (3,4 balles), bet arī citus dzīves aspektus – mājokli (5,8 balles), sava laika izlietojumu (6,0 balles) un pat mājokļa apkārtējās vides kvalitāti (6,9 balles). Savukārt visoptimistiskāk uz dzīvi raudzījās nodarbinātie iedzīvotāji un tie iedzīvotāji, kuri nestrādāja un nemeklēja darbu, piemēram, skolēni, studenti, mājsaimnieces u.tml.

Datu avots ir CSP veiktais 2013. gada ienākumu un dzīves apstākļu apsekojums, kurā pērn iekļauts jautājumu loks par labsajūtu. Tajā iedzīvotājiem vajadzēja novērtēt atsevišķus savas dzīves aspektus 10 ballu skalā no 0 (pavisam neapmierināts) līdz 10 (pilnībā apmierināts).

Minētajā apsekojumā aptaujāti 6,3 tūkstoši mājsaimniecību un intervēti 12 tūkstoši respondentu vecumā no 16 gadiem.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas