Latvija absolūti nav gatava veikt bēgļu veselības pārbaudi, secinājis Ražuks

2 komentāri

Latvija absolūti nav gatava veikt patvēruma meklētāju veselības pārbaudi. Tā secinājis Saeimas Sabiedrības veselības apakškomisijas vadītājs Romualds Ražuks.

Patvēruma meklētāju uzņemšanas plāns, kas valdībā tika apstiprināts gada nogalē, paredz, ka visiem imigrantiem ir jāveic sākotnējā veselības pārbaude.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Taču, kā Saeimas deputātiem šodien atklāja amatpersonas, patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā Mucenieki veselības sākotnējo pārbaudi nevar veikt, jo nav ārsta un jaunā sistēma vēl tikai tiek veidota. Latvijas dienesti pagaidām paļaujas uz veselības pārbaudēm, kuras veikuši ārzemju kolēģi.

Foto: Muceniekos dzīvojošie bēgļi

“Nevajag būt ārstam, lai saprastu, ka no Grieķijas, no ārzemēm atnāk medicīniskā dokumentācija, robežsardze un Pilsonības un imigrācijas dienests draudzīgi šuj to lietā un neviens to nelasa, jo nav, kam izlasīt. Tāpēc ir domāts tas ārsts. Kad viņš būs? Kāpēc viņa nav? Diemžēl nevaru atbildēt,” saka Ražuks.

Politiķis uzskata, ka situācija ir satriecoša. Bet viņa kolēģi deputātu aicina nenodarboties ar tās pārlieku dramatizēšanu.

2 komentāri

TOP komentāri

  • Bārts Simpsons
    0

    Bārts Simpsons

    Vai tad veterinararsts nevar palidzet?

    23.02.2016 20:03

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas