Latvietis Maltā: Patriotismu nemēra ne zināšanās par Latvijas vēsturi, ne valodā, kādā runā veikalā

0 komentāri

Ārvalstīs šobrīd dzīvo aptuveni trešdaļa Latvijas valstspiederīgo. Portāls Skaties.lv, tuvojoties valsts svētkiem, centās noskaidrot, ko Latvija nozīmē svešumā dzīvojošajiem tautiešiem. 

Kristians no Latvijas uz Maltu pārcēlās nedaudz vairāk kā pirms gada. ”Šo Vidusjūras salu izvēlējos par savu mājvietu, jo meklēju jaunus karjeras izaicinājumus un lieliskus laikapstākļus. Paldies Dievam, esmu atradis abus,” stāsta Kristians.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

”Jāteic, ka tas nebija apstākļu spiests solis, iespējams, tāpēc ilgas pēc Latvijas nav tik izteiktas, turklāt liela daļa draugu un ģimenes locekļu ir ”izmētāta pa pasauli”, kas nerada saspīlētas emocijas un nostalģiskas atmiņas par mājām.”

Maltā dzīvojošais latvietis uzskata, ka patriotiskas jūtas lēnām izsīkst, un cilvēki arvien biežāk kļūst par ”pasaules pilsoņiem”.

”Tāpat nav viennozīmīgas atbildes – tas ir labi vai slikti, tas ir atkarīgs no katra individuālajiem dzīves mērķiem. Protams, ir reizes vai īpaši brīži, kad vēlētos atrasties kopā ar tuviniekiem vai draugiem, bet tas ir pārejošs efekts.”

”Tomēr ir svētki, kurus nedrīkst laist garām, neapciemojot Latviju – personīgi man tie ir Ziemassvētki kaut vai tikai tāpēc, ka tā ir vienīgā iespēja izbaudīt ziemas priekus. Domas par atgriešanos dzimtenē tuvākajā nākotnē nav, taču neizslēdzu šādu iespēju – dzīve rādīs.”

”Šajā valsts svētku nedēļā vēlējos tikai piebilst, ka patriotismu nemēra ne zināšanās par Latvijas vēsturi, ne valodā, kādā runā veikalā – piederību valstij var apliecināt dažādos veidos, pietiek ar gaišām domām vai pie krūtīm piespraustu sarkanbaltsarkano lentīti,” teic Kristians.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas