Latviešus nākotnē vairāk uztrauc bēgļu jautājums, cittautiešus – attiecības ar Krieviju

1 komentārs

Izvērtējot būtiskākos nākamā gada notikumus, latvieši biežāk nekā cittautieši norādījuši, ka nozīmīgākā norise būs bēgļu uzņemšana un ar to saistīti notikumi, tikmēr cittautieši bažījas par attiecībām ar Krieviju, to sekām un ekonomiskās situācijas pasliktināšanos, liecina jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Prognozējot, kas 2016.gadā varētu apdraudēt iedzīvotājus ikdienā, latvieši daudz biežāk nekā cittautieši kā draudus atzīmējuši slimības un noziedzību, tikmēr cittautiešus biežāk uztrauc valsts un pašvaldību iestāžu lēmumi un īstenotā politika.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Raksturojot, kādi iekšējie un ārējie faktori nākamgad varētu apdraudēt Latviju, latvieši un cittautieši gandrīz vienlīdz bieži arī norādījuši bēgļus, patvēruma meklētājus. Vienlaikus latviešus nedaudz biežāk nekā cittautiešus uztrauc arī nelegālie imigranti un globalizācijas sekas – ekonomiskā atkarība, viesstrādnieku ieplūšana. Tikmēr cittautieši uzskata, ka Latviju visvairāk apdraud ārvalstu ekonomiskās sankcijas un ekonomikas lejupslīde.

“DNB Latvijas barometrs” ir atzīts ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

1 komentārs

TOP komentāri

  • ES
    0

    ES

    Būsim precīzi-nevis attiecibas ar Krieviju, bet Krievijas attieksme pret kaimiņvalstīm.Par bēgliem runājot, arī visu bāžam viena maisā.Svarigas un uztraucošas ir ANO un ES darbības, drīzāk bezdarbība.Tās ari izvēlas vieglāko celu-problemas uzvelt atsevišķām valstim,tāpat kā mūsu varas iestādes-vienkāršajai tautai.

    02.01.2016 12:40

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas