Latviešu valodu Rīgā var apgūt vai uzlabot bez maksas! Sākusies pieteikšanās!

0 komentāri

No pirmdienas, 8. februāra, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments aicina Rīgas iedzīvotājus pieteikties latviešu valodas bezmaksas kursiem.

Informācija par pieteikšanos, tajā skaitā kontakttālrunis un izglītības iestādes atrašanās vieta pieejama tīmekļa vietnēs: iksd.riga.lv un riga.lv.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Valodas apmācības vietu Rīgas iedzīvotāji varēs izvēlēties paši sev izdevīgā vietā atbilstoši pievienotajam sarakstam un pieteikties tieši pie kursu īstenotājiem.

Rīgas domes finansiālu atbalstu piešķīra astoņām iestādēm, kas varētu mācīt latviešu valodu.

“Konkurss tiek īstenots Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros un tā mērķis ir finansiāli atbalstīt projektus, kas nodrošina iespēju pieaugušajiem Rīgas iedzīvotājiem, izņemot skolēnus un bezdarbniekus, apgūt latviešu valodu A un B līmeņa ietvaros,” informē domes pārstāvji.

Bez maksas latviešu valodu būs iespēja mācīties tiem, kuri savu dzīvesvietu ir deklarējuši Rīgā.

Šogad konkursā tika iesniegti 18 projektu pieteikumi, taču konkursa rezultātā tiks īstenoti astoņi projekti par 128 078 eiro, kas dos iespēju latviešu valodu apgūt vairāk nekā 1200 rīdziniekiem.

Kopš 2011. gada, kad Rīgas pašvaldība uzsāka īstenot šo projektu, no iedzīvotāju puses ik reiz bijis liels pieprasījums, tā pieteikšanās datus komentē domē. 2011. gadā kursus pabeidza 507 rīdzinieki, 2012. gadā – 2569, 2013. gadā – 1391 un 2014.gadā – 1232 un 2015.gadā 1166 galvaspilsētas iedzīvotāji.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas