Latviešu treneris, iespējams, paudis atbalstu teroristiem Ukrainā

1 komentārs
Latviešu treneris, iespējams, paudis atbalstu teroristiem Ukrainā
Ilustratīvs foto: EPA/LETA

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) valde vērtēs publiskajā telpā izskanējušās ziņas, ka latviešu cīņas sporta treneris Sergejs Kursītis esot paudis savu atbalstu un/vai apstiprinājis savu saistību ar organizāciju Luhanskas tautas republika.

Jānorāda, ka Luhanskas tautas republika ir atzīta par teroristisku organizāciju Ukrainā, kā arī atzīta par “vienību, kas grauj Ukrainas teritoriālo integritāti, suverenitāti un neatkarību”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers atzīst, ka LOK ir tiesības izvērtēt, kuriem cilvēkiem uzticēt darbu Olimpiskajā komandā. “Šiem treneriem gan sportā, gan dzīvē ir jādemonstrē augsti ētikas principi un jābūt lojāliem savai valstij un Olimpiskām vērtībām,” viņš pauda.

Tagad tiks sagaidīti trenera paskaidrojumi par izskanējušajām ziņām un tad pieņemts lēmums, kā rīkoties tālāk.

LOK valde secina, ka šāda S. Kursīša rīcība, ja tā izrādītos patiesa, būtu uzskatāma par pamatu LOK Ētikas komisijas lietas ierosināšanai, jo tajā būtu saskatāmas LOK Ētikas kodeksa pārkāpuma pazīmes. Proti, būt par pozitīvu piemēru bērniem, jauniešiem un citiem pasākumu vai sacensību dalībniekiem, nekādos apstākļos neatbalstīt personīgi un nepievērt acis negodīgas rīcības gadījumos, rīkoties, lai atklātu ētikas normu, godīgas spēles noteikumu vai antidopinga politikas noteikumu pārkāpumus, un nepieciešamības gadījumā tiktu piemērotas soda sankcijas.

“LOK valdei ir pamats secināt, ka teroristiskas organizācijas atbalstīšana un/vai saistība ar teroristisku organizāciju būtu pilnīgā pretrunā ar iepriekš izklāstītajiem pienākumiem,” paziņojuši LOK pārstāvji.

1 komentārs

TOP komentāri

  • Nu re
    +1

    Nu re

    Ser gejs Kursītis atbalsta terorismu? Izkastrēt un nosūtīt uz Gvantanamo!

    29.07.2015 05:12

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas