FOTO: Latviešu strēlnieku simtgades svinības – militāri ģērbti motobraucēji un tūkstošiem cilvēku

0 komentāri

Par īstiem tautas un armijas svētkiem izvērsusies latviešu strēlnieku simtgade. Tūkstošiem cilvēku piedalījās gājienā, aplūkoja militāro tehniku un NATO iznīcinātāju paraugdemonstrējumus. Savukārt milzu sajūsmu izpelnījās militārās formās tērpti motobraucēji.

Aptuveni tūkstoš cilvēku piedalījās armijas gājienā cauri Rīgas centram līdz 11. novembra krastmalai. Vēl lielāks skaits vēroja notiekošo. Fotoaparāti sāka zibsnīt jo sparīgāk, kad starp dalībniekiem parādījās tā dēvētie armijas “baikeri” – patrioti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Klātesošie slavēja armijnieku atsaucību, kuri labprāt atļāva iekāpt gan helikopteros, gan militārajos apvidus auto, gan aptaustīt armijas speciālo uzdevumu vienības ieročus.

Jaunieši uzsvēra, ka pēc šodien redzētā viņu interese par to, kas bija strēlnieki un kāda ir viņu nozīme Latvijas valsts un armijas izveidē, tikai pieaug.

Tāpat simtiem cilvēku šodien vēroja, kā pie ēkas, kur savulaik jaunieši pieteicās strēlniekos, atklāja piemiņas plāksni.

Masīvā mūra ēkā Elizabetes un Tērbatas ielas stūrī tagad ierīkoti veikali, bet pirms simts gadiem šim namam bija vēsturiska nozīme. Atsaucoties aicinājumam sargāt savu zemi, toreizējā Latviešu strēlnieku bataljona organizācijas komitejā sāka pieteikties brīvprātīgie. Atsaucība bija milzīga, divu dienu laikā strēlnieku formastērpu pielaikoja 400 brīvprātīgo.

Redzot milzīgo cilvēku atsaucību un sajūsmu par redzēto, Aizsardzības ministrijā apsver iespēju arī turpmāk vasarā rīkot armijas svētkus.

Foto:

Skaties video!

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas