Latvieši cīnās ar aptaukošanos tikai tad, kad tā rada veselības problēmas

2 komentāri

Baltijas valstīs, lielākajai daļai latviešu ir labas zināšanas par aptaukošanās problēmu, taču neatkarīgi no tā Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dati, kas pieejami 2015. gadā, liecina, ka teju katrs piektais Latvijas iedzīvotājs cieš no aptaukošanās.

Herbalife veiktā aptauja liecina, ka lielākā daļa iedzīvotāju neseko līdzi savam svaram, kamēr tas nerada veselības problēmas vai negatīvi neietekmē pašsajūtu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Herbalife Zinātniski konsultatīvās padomes eksperts, dietologs, gastroenterologs un terapeits Dr. Aleksandrs Martinčuks norāda, ka, ja ar to necīnās, aptaukošanās var izraisīt virkni saslimšanu, piemēram, paaugstinātu asinsspiedienu, traucētu vielmaiņas darbību un pat palielināt risku saslimt ar vēzi.

Katru gadu maijā tiek atzīmēta Eiropas Aptaukošanās diena, tāpēc, ņemot vērā to, ka aptaukošanās ir pieaugoša problēma ne tikai pieaugušo vidū Baltijā, bet arī pasaulē.

TOP 3 iemesli, kurus Latvijas iedzīvotāji uzskata par būtiskākajiem aptaukošanās cēloņiem, ir ātro uzkodu, pusfabrikātu un saldināto dzērienu lietošana uzturā (45%), sēdošs dzīvesveids (36%) un tā dēvētā emocionālā ēšana (7%) jeb “problēmu risināšana ar ēdienu” (stresa apstākļos ēd vairāk).

Aptaujas datu analīze liecina, ka 49% Baltijas iedzīvotāju svarīgākais iemesls svara samazināšanai, ir veselības problēmas. Latvijas iedzīvotājiem svarīgākie un motivējošākie iemesli svara samazināšanai ir personīgā pašsajūta (44%), veselības problēmas (36%) un jauna mīlestība (10%).

Latvijas iedzīvotājiem ir kļūdains priekšstats, ka neēšana pēc plkst. 18.00 sniedz labus rezultātus svara samazināšanā.

2 komentāri

TOP komentāri

 • dzika
  0

  dzika

  Ka tad tu Latvija dzivodams dabusi lieko svaru, knapi galus savelkot kopa...

  23.07.2015 19:58

 • INESE
  0

  INESE

  Veselības ministrijā laikam nav kur likt naudu un nav arī citu darbu kā karot ar sāli.

  19.07.2015 16:20

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas