Latvieši atkal vēlas apgūt krievu valodu

0 komentāri

Valodu apguvē šobrīd sava veida renesansi Latvijā piedzīvo krievu valoda – arvien vairāk cilvēku interesējas par tās apgūšanas iespējām. Svešvalodu mācību centri par pieprasījumu nevar sūdzēties. Kuras valodas Latvijā vēlas apgūt visvairāk un kādiem nolūkiem – par to plašāk LNT 900 Sekunžu materiālā.

Plānošanas speciāliste Indra Šveda kopā ar vēl dažām kolēģēm jau otro gadu mācās poļu valodu. Viņa saka – šī jau būs ceturtā svešvaloda papildus angļu, krievu un lietuviešu valodas prasmēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Izvēle apgūt poļu valodu saistīta ar darbu, jo uzņēmums, kurā Indra strādā, sadarbojas ar Poliju, un viņa cenšas vairākas reizes nedēļā sazināties ar poļu kolēģiem. Tomēr vēl aizvien kopumā vispieprasītākā ir angļu valoda. Tas, ko novērojuši valodu mācību centri, cilvēki interesējas par daudz niansētākas un padziļinātākas šīs valodas apguvi. Sava veida renesansi piedzīvojusi arī krievu valoda, un netrūkst arī tādu, kuri vēlas apgūt igauņu, lietuviešu, zviedru un norvēģu valodu.

Uzņēmumā Skrivanek Baltic, kas valodu kursus piedāvā tieši biznesa klientiem, novērojuši, ka lēmumi mācīties kādu svešvalodu kopš krīzes gadiem kļuvuši arvien pragmatiskāki. Turklāt tos diktē arī pati starptautiskā uzņēmējdarbības vide.

Skaties video:

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas