Latvieši atkal vēlas apgūt krievu valodu

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Valodu apguvē šobrīd sava veida renesansi Latvijā piedzīvo krievu valoda – arvien vairāk cilvēku interesējas par tās apgūšanas iespējām. Svešvalodu mācību centri par pieprasījumu nevar sūdzēties. Kuras valodas Latvijā vēlas apgūt visvairāk un kādiem nolūkiem – par to plašāk LNT 900 Sekunžu materiālā.

Plānošanas speciāliste Indra Šveda kopā ar vēl dažām kolēģēm jau otro gadu mācās poļu valodu. Viņa saka – šī jau būs ceturtā svešvaloda papildus angļu, krievu un lietuviešu valodas prasmēm.

Izvēle apgūt poļu valodu saistīta ar darbu, jo uzņēmums, kurā Indra strādā, sadarbojas ar Poliju, un viņa cenšas vairākas reizes nedēļā sazināties ar poļu kolēģiem. Tomēr vēl aizvien kopumā vispieprasītākā ir angļu valoda. Tas, ko novērojuši valodu mācību centri, cilvēki interesējas par daudz niansētākas un padziļinātākas šīs valodas apguvi. Sava veida renesansi piedzīvojusi arī krievu valoda, un netrūkst arī tādu, kuri vēlas apgūt igauņu, lietuviešu, zviedru un norvēģu valodu.

Uzņēmumā Skrivanek Baltic, kas valodu kursus piedāvā tieši biznesa klientiem, novērojuši, ka lēmumi mācīties kādu svešvalodu kopš krīzes gadiem kļuvuši arvien pragmatiskāki. Turklāt tos diktē arī pati starptautiskā uzņēmējdarbības vide.

Skaties video:

0 komentāri

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas