Latvānis – bīstamākais no Latvijā ievestajiem augiem

0 komentāri

Sosnovska latvānis Latvijā tika ieviests vairāk nekā pirms 60 gadiem no Aizkaukāza kā lopbarības augs. Gadu gaitā tas izpleties savvaļā, un tagad ir bīstamākais no Latvijā ievestajiem augiem, kas intensīvi zeļ nekoptos laukos.

Patlaban gandrīz 11 tūkstoši hektāru lauksaimniecības zemes šobrīd ir gandrīz neizmantojama latvāņu dēļ. Ja šo augu neierobežots, tā izplatība ik gadu kļūs arvien lielāka.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tikmēr ir pašvaldības, kas šo problēmu mēģina risināt, taču kaimiņi no citas pašvaldības šo jautājumu atstāj novārtā, un latvāņi aug griezdamies.

Siguldas pašvaldība ir viena no nedaudzajām, kas cīnās ar latvāņiem un aicina arī neapzinīgos zemes īpašniekus sakārtot savus zemes gabalus. Pērn tika apsekotas vairāk nekā 100 privātās zemes un sodi piemēroti 45 zemes īpašniekiem. Šajā novadā tiek piemērota arī nekustamā īpašuma zemes nodokļa atlaide 90% apmērā, ja lauksaimniecībā izmantojamajā zemē veic latvāņu ierobežošanas pasākumus. Tāpēc 4 gadu laikā kopš Siguldas pašvaldība šim jautājumam sāka pievērst pastiprinātu uzmanību, latvāņu platības tiek kontrolētas, taču kaimiņi no citām pašvaldībām to nedara.

Lai latvāņu problēmu risinātu visā valstī vienlaikus, pirms diviem gadiem Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sagatavoja Informatīvo ziņojumu, kurā lūdza valdību piešķirt 20 miljonus eiro latvāņu izplatības ierobežošanai, taču līdzekļus neiedeva. Valsts augu aizsardzības dienestā gan uzskata, ka šī nauda palīdzētu latvāņu izplatību ierobežot.

Skaties video!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks? 1

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas