Lašu un taimiņu nārsta laikā pastiprināti strādās VVD

0 komentāri

Šodien stājas spēkā lašu un taimiņu zvejas liegums. Lašveidīgās zivis rudenī lielā skaitā no jūras dodas uz upēm, lai nārstotu un tieši tas ir laiks, kad to populācija ir visievainojamākā. Tāpēc lieguma laikā līdz novembra beigām lašus pastiprināti sargās vides dienesta inspektori.

Agrāko gadu pieredze liecina, ka lašu zvejas lieguma laikā ievērojami sarosās maluzvejnieki. Vides inspektori iecerējuši veikt pastiprinātas kontroles lašu un taimiņu nārsta upēs. Tomēr, būs vietas, kurās izmantojot spiningu ar vizuli makšķerēšana būs atļauta.

Makšķerniekam ķerot lašus atļautajās vietās jāpērk īpaša licence. Savukārt – Braslā, Gaujā, Salacā, Ventā un vairākās mazajās upēs, kas savienojas ar jūru vai līci, zveja ir liegta.

Inspektori pagājušajā gadā atsavinājuši vairāk nekā 6,5 tūkstošus nelikumīgu zvejas rīku, lielāko daļu rudens lieguma laikā. Pieredze liecina, ka maluzvejnieki nopērk jaunu tīklu un turpina nelegālo zveju. Arī sods viņus neattur.

Par nelikumīgi iegūtu lasi vai taimiņu fiziskai personai naudas sods ir 143 eiro. Šodien sāktais liegums turpināsies līdz novembra beigām.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas