Lai tevi tas nebiedē! Jūnijā Latviju šķērsos militārs mācību maršs Dragoon Ride II

1 komentārs

Laikā no 6. līdz 8. jūnijam un no 13. līdz 14. jūnijam Latviju šķērsos ASV 2. kavalērijas pulka mācību maršs Dragoon Ride II, kas no Vilsekas Vācijā un dosies uz Tapu Igaunijā, lai piedalītos starptautiskajās mācībās Saber Strike 2016.

Mācību maršs dosies uz Igauniju divos dažādos maršrutos, katrā pārvietojoties 200 tehnikas vienībām, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnām Stryker, kas veiks vairāk nekā 2400 kilometru, šķērsojot sešas valstis – Vāciju, Čehiju, Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. Dragoon Ride II mērķis ir pārbaudīt sabiedroto spējas ātri pārvietoties Alianses teritorijā un uzlabot starptautisko sadarbību.

Mācību maršs laikā no 6.līdz 8.jūnijam šķērsos Zemgali, Latgali un Vidzemi, savukārt 13. un 14.jūnijā kolonnas pārvietosies pa Zemgali un Vidzemi.

Tā ietvaros notiks arī tehnikas izstāde, kas dos iespēju sabiedrībai iepazīties ar Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto militāro tehniku, kā arī uzzināt vairāk par mācību maršu. Militāro tehniku būs iespējams apskatīt 6.jūnijā Daugavpilī un Maltā, 7.jūnijā Rēzeknē, Ludzā un Varakļānos, 8.jūnijā Gulbenē un Smiltenē, 13.jūnijā Bauskā un Rīgā, kā arī 14.jūnijā Salacgrīvā.

Dragoon Ride II laikā no 6. līdz 8.jūnijam norisināsies Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības darbības izvērtēšana. Latvija kā uzņemošā valsts sadarbībā ar NATO pārstāvjiem izvērtēs vienības līdzšinējo darbību un gatavību īstenot tai dotos uzdevumus. Vienības pamatuzdevums ir veicināt ātru un koordinētu alianses paaugstinātas gatavības spēku izvēršanu Latvijā. Plānots, ka no šā gada 8.-9.jūlijam Varšavā notiekošajā NATO samitā valstu vadītāji paziņos par visu sešu Eiropas Austrumos izvietoto NATO spēku integrācijas vienību pilnu operacionālo spēju sasniegšanu.

Pirmais mācību maršs Dragoon Ride norisinājās 2015. gada martā, kad ASV 2. kavalērijas pulks pēc rotācijas Atlantic Resolve devās atpakaļ uz Vāciju.

1 komentārs

TOP komentāri

  • mhm
    0

    mhm

    Nez pa kuru ceļu tie pārvietosies, vajadzētu atvērt "točku", iznāktu labs bizness.

    04.05.2016 18:19

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas