Lai paglābtu no kadastra vērtību kāpuma šoka, vienīgajam mājoklim piemēros nekustamā īpašuma atlaides

0 komentāri

Pildot daudziem satrauktiem mājokļu īpašniekiem doto solījumu, Ministru kabinets uz gadu iesaldējis kadastrālo vērtību bāzi. Līdz ar to nākamgad tā paliks tāda pati kā šobrīd. Vienlaikus, lai mājsaimniecības nepiedzīvotu šoku 2018. gadā, kad daudzkārt lielākās kadastra vērtības stāsies spēkā, valdība sola reformēt tām piesaistīto nekustamo īpašuma nodokli. Paredzēts piemērot atlaides vienīgajam mājoklim.

Ja kadastra vērtības nākamgad tiktu atjaunotas, nevis iesaldētas, kā šodien nolēma valdība, visu Latvijas īpašumu portfeļa vērtība pieaugtu par 34%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Būtisko kāpumu veido augošās tirgus vērtības un jauna metodoloģija, ko sācis piemērot zemes dienests. Tās uzdevums ir likvidēt izkropļojumus kadastra vērtībās, kas jūtamas ik uz soļa. Spilgts piemērs ir Tomsona iela Rīgā, kur kadastra vērtība līdzīgas platības dzīvokļiem jaunajā projektā Tomsona terase un pretī esošajā Hruščova laika mājā ir teju identiska.

Tādējādi līdzīgs ir arī nekustamā īpašuma nodoklis, kas jāmaksā īpašniekiem. Pēc vērtību atjaunošanas 2018. gadā jaunajā projektā kadastra vērtība vairāk nekā dubultosies, kamēr sērijveida dzīvoklī pieaugtu tikai nedaudz.

Lai 2018. gadā ģimenes, kuras dzīvo senču mājā Rīgas centrā vai par kredītu iegādājušās pirmo īpašumu, nepiedzīvotu pamatīgu šoku, Pašvaldību lietu ministrija sākusi darbu pie īpašuma nodokļa reformas. Tās mērķis ir būtiski samazināt likmi vienīgajam īpašumam, vienlaikus nesaudzējot ekskluzīvo īpašumu saimniekus.

Kā akcentē politiķi, kamēr nebūs izstrādāts jaunais aizsardzības mehānisms, spēkā nestāsies arī jaunās kadastra vērtības.

Video

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas