Lai novērstu plūdu atkārtošanos, nepieciešama upju un grāvju tīrīšana un padziļināšana

1 komentārs

Piecu Pierīgas novadu pārstāvji tikušies ar Zemkopības ministrijas ierēdņiem, lai apspriestu, kā cīnīties pret pēkšņi rudenī pārsteigušo plūdu atkārtošanos.

Pašvaldību vadītāji gan uzstāj, ka par pretplūdu pasākumiem būtu jārūpējas valstij, piešķirot tam finansējumu. Uz tikšanos uzaicinātie Zemkopības ministrijas pārstāvji ar vērienīgiem naudas solījumiem gan neaizrāvās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Domnieki ir izpētījuši, ka plūdu novēršanai nepieciešama upju un grāvju tīrīšana un padziļināšana. Finansējumu tam viņi cer sagaidīt no valsts.

Plūdi Latvijā biežāk novērojami tikai pavasarī, bet šogad tie vairākus novadus pārsteidza arī rudenī. Piemēram, Salaspils iedzīvotāja Aivara māja pēdējā pusgada laikā applūda pat trīs reizes. Pēdējoreiz ūdens jau skalojies pāri palodzēm.

Salaspils iedzīvotājs Aivars Brūvers:
Tur jau tā visa lieta, ka tagad ir tikai tādi ziediņi. Ja nāks pavasarī lielie plūdi, kā viss tur aizsalst un ledi nodambējas, tas viss plusosies. Praktiski, ja tas tagad bija bez lediem, tad pavasarī varbūt būs dubultlielāki plūdi.

Viņš nav mierā ar skaidrojumiem, ka plūdos vainojams lietus, tādēļ, lai izdibinātu plūdu iemeslus, nolīdzis lidaparātu un nofilmējis redzēto. Kaut dažas aizdomīgas vietas samanījis, viņš atzīst, ka papētīt vajadzētu daudz pamatīgāk. Te gan jāpiebilst, ka Salaspilij kaimiņos esošā Stopiņu novada dome šādu pētījumu jau veikusi. Secinājumi nav iepriecinoši. Vairākas upes un notekgrāvji ir pamatīgi jāattīra un vietām jāpadziļina par 0,5 metriem.

Foto: LETAStopiņu novada domes priekšsēdētājs Jānis Pumpurs
Droši vien mums ir jāpieņem, ka plūdi ir kā dabisks process, bet tajā pašā laikā mums pašvaldībām ir jānodrošina iedzīvotājiem, lai viņi varētu būt droši savā dzīvesvietā.

Tādēļ piecas palu visbiežāk skartās Pierīgas pašvaldības centīsies vienoties par kopēju pretplūdu pasākumu plānu.

Foto: LETASalaspils domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars
Tie (pretplūdu pasākumi) nevar notikt vienas pašvaldības teritorijā, ja upe tek caur piecu pašvaldību teritorijām. Un te arī tika minēts un pamatoti minēts, ka jebkāda veida būvniecības vai pretplūdu pasākumi vienā teritroijā atstāj iespaidu uz citu teritroju, piemēram, to applūdumu vēl vairāk palielinot.

1 komentārs

TOP komentāri

 • Aigars-upes.lv
  0

  Aigars-upes.lv

  pareizi - nevar tīrīt vienā vietā nedomājot pat tālāko - zemāko. Tikai ko ieteiksiet ar Daugavu un jūru darīt!? Arī padziļināt?
  Jau pirms vairāk kā 100 gadiem Pēterburgas avīzes, latviski piebildīšu, rakstīja kas un kāpēc darāms. To paveica pēc 60 gadiem un ar Aivieksti ir puslīdz kārtībā.
  Man vienkārši žēl skatīties kā pašu cilvēki par muļķiem palikuši, un mīkstos krēslos apvēlušies vēl citiem galvu jauc. Pat ja būtu tā nauda padziļināšanai, tas ir īslaicīgs pasākums. Veltīgas pūles un tuvredzība.
  Tādi cilvēki valsti vada un izrādās arī pašvaldības!

  09.01.2015 02:15

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas