Lai ierobežotu alkohola lietošanu, Belēvičs rosina saīsināt vasaras brīvlaiku

48 komentāri

Otrdien, 3. martā, Saeimas deputāti konferencē iztirzāja alkohola ierobežošanas politiku. Veselības ministrs Guntis Belēvičs paziņojis, ka svarīgākie veidi, kā cīnīties pret to, ir alkohola cenas celšana, alkohola reklāmas ierobežošana un sabiedrības un jaunatnes izglītošana par alkohola lietošanas kaitīgumu.

”Mēs runājām ar Izglītības un zinātnes ministriju, ka veselības mācību vajadzētu ieviest skolās kā atsevišķu priekšmetu. Es nesen runāju ar Somijas veselības reformas tēviem. Viņi sacīja, ka Somijā ir veselības mācība, un tas, ka valsts eksāmenos ir iekļauti veselības mācības jautājumi par smēķēšanu, alkohola kaitīgumu un ķermeņa masas indeksu, ir novedis pie tā, ka jaunatne būtiski mazāk patērē alkoholu,” norādīja Belēvičs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Ministrs arī norādīja, ka skolēniem Latvijā ir pārāk garas brīvdienas.

”Gandrīz 4 mēneši – vasarā 3 mēneši un vēl pārējās brīvdienas kopā summējot. Tātad uz vasaras brīvdienu rēķina, pieņemsim 2 nedēļas, saīsinot šīs brīvdienas, skolā varētu iekārtot mācību priekšmetu veselības mācību, kurā citu starp viens no svarīgākajiem tematiem, kas būtu jāmāca jauniešiem, ka lietot alkoholu ir kaitīgi,” paziņoja ministrs.

Konferenci rīkoja Saeimas Budžeta komisija un Sociālo un darba lietu komisija sadarbībā ar Veselības ministriju un Pārresoru koordinācijas centru.

Jau ziņots, ka šī Saeimas sasaukuma deputāti vairākkārt pievērsuši uzmanību ar savu alkohola lietošanu. Četros šā parlamenta sasaukuma darba mēnešos par dzeršanu sabiedrības uzmanības lokā nonākuši jau 3 deputāti.

48 komentāri

TOP komentāri

 • Skolas bērns
  +17

  Skolas bērns

  Lai dara, ko grib, bet brīvlaiku, lai liek mierā! Tas, ka daži mazgadīgi indivīdi bez alkohola nezina, kā pavadīt savu brīvo laiku nenozīmē, ka jācieš arī tiem skolēniem, kas tiešām grib izbaudīt vasaru un atpūsties.

  03.03.2015 16:50

 • oxy
  +16

  oxy

  Pirmkārt, tie ir papildus finansiālie līdzekļi, lai nodrošinātu vēl papildus mācības
  Otrkārt, skolēniem pilnīgi vienalga, ko stāsta skolās, jo pēc mācību stundām tāpat ir brīvs laiks
  Treškārt, daudzi neuzskatīs to par nopietnu un nemaz neapmeklēs stundas, vai arī ja apmeklēs, tad vajadzētu beigu obligāto eksāmenu vai ieskaiti, taču, te rodas "ceturtkārt" viņi samācīsies tam, lai tikai nokārtotu sekmīgi, taču tāpat neievēros
  Piektkārt, labāk piedāvāt vairāk darba iespējas jauniešiem, kur viņi būs ieinteresēti nopelnīt sev naudu, līdz ar to būs mazāk laika vasarā lietot alkoholiskos dzērienus
  un tā vēl var turpināt un turpināt

  03.03.2015 16:54

 • janis
  +13

  janis

  Tadu debilu mulkibu tikai Saeima var ierosinat un izvirzit...!

  03.03.2015 16:58

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas