Lāčplēsis, Sprīdītis, Zalktis… Skolēni aicināti izdomāt vārdus Latvijas armijas bruņumašīnām

1 komentārs

Skolēni aicināti palīdzēt izraudzīties vārdus jaunajām Latvijas armijas kaujas izlūkošanas kāpurķēžu bruņumašīnām. Kopumā jāizvēlas pieci vārdi, kas aizstās pašreizējos angliskos bruņutransportieru modeļu nosaukumus.

Pagājušās nedēļas laikā saņemti ierosinājumi no aptuveni 60 skolēniem. Vairums ierosinājumu dominē latviešu mitoloģija, teiku un pasaku tēli, kā arī latviešu zīmju nosaukumi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Populārāko vārdu vidū ir Lāčplēsis, Sprīdītis, Pērkons, Saule, Jumis, Ūsiņš, Zalktis un Laima. Konkurss, kurā aicināti piedalīties 7.- 12. klašu skolēni norisināsies vēl nedēļu. Uzvarētājiem kā balva tiks dota iespēja pavizināties ar bruņutransportieri Ādažu bāzē.

Atgādinām, ka Latvija bruņutransportierus pirks no Lielbritānijas. Kopumā paredzēts iegādāties 123 tehnikas vienības. Pirmie 4 bruņutransportieri tika piegādāti pērn septembrī.

1 komentārs

TOP komentāri

  • jums nepatiks
    0

    jums nepatiks

    zala kaka

    31.01.2016 15:28

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas