Labākās Latvijas māsas devušās strādāt uz ārzemēm

0 komentāri

“Manis vadītajā klīnikā 4,5 gadu laikā bijām spiesti atvadīties no vairāk nekā 20 augsti kvalificētām māsām. Uz mūsu darbu tas atstāj iespaidu – aizbraukušas ir vislabākās māsas ar lielu pieredzi,” tā raidījumam 900 sekundes atzina Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs ir Aleksejs Višņakovs.

Viņš atzina, ka tagad slimnīca ir “spiesta” audzināt jaunas māsas, un tas prasa laiku. Turklāt nav garantiju, ka pēc laika arī šīs māsas aizbrauks prom.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Problēma ir tāda, – lai cilvēki varētu nopelnīt tik daudz naudas, lai varētu uzturēt ģimenes, viņi ir spiesti strādāt vairākās darbavietās. Tas bez šaubām pasliktina kvalitāti, darbinieki ir noguruši un arvien vairāk neapmierināti ar darba un dzīves apstākļiem, un meklē darbu citur,” atzina A. Višņakovs.

Medicīnas personāls pārsvarā strādā 12 vai 24 stundu maiņas. Lielākā daļa personāla strādā diennaktis.

“Man grūti spriest par finansēm, un droši vien naudas ir tik, cik ir, tomēr man šķiet, ka vajadzētu paaugstināt algas personālam. Vajadzētu parūpēties par to, lai medicīnas darbinieku aizbraukšana uz ārzemēm nebūtu tik masveidīga. Tas ir valdības un to cilvēku, kas dala to naudu, galvenais uzdevums. Medicīnas aprūpes kvalitāte ir vistiešākā veidā atkarīga no tā, cik cilvēku ir apmierināti ar darba un dzīves apstākļiem,” viņš akcentēja.

Skaties interviju!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas