Labākas dzīves meklējumos visvairāk izceļo latvieši līdz 30 gadu vecumam

0 komentāri

Visvairāk – gandrīz 11 tūkstoši – no Latvijas emigrējušo ir jaunieši vecumā no 25 līdz 29 gadiem. Turklāt visbiežāk uz ārzemēm pārceļas latvieši, liecina statistikas dati par izceļojušajiem.

Kopumā pērn Latviju pameta 22,5 tūkstoši cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Brīva pārvietošanās Šengenas zonā un Eiropas Savienībā (ES) arvien biežāk kļūst par pilsonības saņemšanas iemeslu.

PMLP Daugavpils nodaļas vadošais vecākais referents Ilmārs Rutkovskis:

Šie iemesli ir ļoti dažādi un ļoti personīgi. Ir personas, kurām tiešām mērķis ir mācības ārzemēs, un viņi mācās latviešu valodu, nokārto pārbaudes, iegūst pilsonību un tiešām arī aizbrauc. Grūti jau pateikt, vai uz atgriešanos vai neatgriešanos. Tāpat ir virkne citu cilvēku, kuriem pilsonības iegūšanas iemesli ir pavisam citi.

Pateikt konkrētu skaitu, cik personu pēc pilsonības iegūšanas aizceļo prom labākas dzīves meklējumos, pārvaldes speciālisti nevar, jo izsekot personas pārvietošanas maršrutus un ilgumu ir neiespējami.

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas