Laba ziņa! Bērniem, kuriem transplantētas aknas, turpmāk būs pieejama psiholoģiska palīdzība

0 komentāri

Bērniem, kuriem transplantētas aknas, turpmāk būs pieejama psiholoģiska palīdzība. Atbalstu varēs saņemt arī mazo pacientu vecāki.

Bērnu vecāki pauž gandarījumu. Viņi norādīja, ka pēc operācijas atlabšanas posms ir garš. Tāpēc bērniem un vecākiem bieži vien ir grūti aprast ar jauno situāciju.

Kristīnes Āboltiņas sešgadīgajam dēlam pirms diviem gadiem veica aknu transplantāciju. Mamma stāsta, ka atlabšanas process joprojām nav beidzies. Ikdienu jādzer zāles. Ar jauno situāciju joprojām ir grūti sarast gan vecākiem, gan bērnam.

Ilga atlabšana ir arī citiem bērniem, kuri piedzīvojuši aknu transplantāciju. Grūti arī viņu vecākiem. Turpmāk – būs vieglāk. Bērnu slimnīca gatavo speciālu psiholoģisku atbalsta programmu.

Pēdējo desmit gadu laikā aknu transplantācija veikta 11 bērniem. Dažos gadījumos par donoru kļuvis kāds no vecākiem, bet biežāk transplants sameklēts kaimiņvalstīs.

Bērniem aknu pārstādīšanu apmaksā valsts. Pēdējo astoņu gadu laikā valsts šim mērķim atvēlējusi vairāk nekā trīs miljonus eiro. Tomēr summa turpina pieaugt, jo šogad vien transplantācija bijusi nepieciešama trim bērniem. Vidējās transplantācijas operācijas izmaksas, veicot to ārpus Latvijas, ir 150 000 eiro. Taču kopējā veselības atgūšanas procesā vienam pacientam var būt nepieciešams pat viens miljons eiro.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas