Kvotas Latvijas veselības sistēmā ir pretrunā ar Satversmi, atzīst tiesībsargs

1 komentārs

Kvotas veselības aprūpes sistēmā ir antikonstitucionālas un nenodrošina to veselības aprūpi Latvijas iedzīvotājiem, kādai būtu jābūt gan, ņemot vērā starptautiskas saistības, gan Satversmes tiesībām, intervijā raidījumam 900 sekundes atzina tiesībsargs Juris Jansons.

Tāpat viņš piekrita sabiedrībā izskanējušam apgalvojumam, ka kopumā 20 gadu laikā Latvijas veselības aprūpes sistēma ir “novesta līdz kliņķim”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tiesībsarga birojs ir veicis pētījumu par veselības aprūpes sistēmas trūkumiem, tieši par to – ko garantē valsts medicīniskās palīdzības ziņā un – vai tiešām valsts to garantē. Ja nē – tad kādas ir sekas. Intervijā raidījumam 900 sekundes Juris Jansons atzina, ka pētījums tikai apstiprina Latvijas sabiedrībā jau valdošās bažas par veselības aprūpes sistēmas trūkumiem un tās traģisko stāvokli.

Jāatgādina, ka Latvijas veselības aprūpes sistēmā darbojas kvotas – noteiktu pakalpojumu vai izmeklējumu skaitu Latvijas iedzīvotāji var saņemt bez maksas, taču ir jāgaida garās rindās, kas dažreiz pacientiem nav iespējams. Turklāt – tuvojoties gada beigām, daudzas kvotas jau ir iztērētas un bezmaksas pakalpojumi vairs nav pieejami.

Video!

1 komentārs

TOP komentāri

  • miegainais
    0

    miegainais

    Mēģinot janvārī pieteikt gadu vecu bērnu pie acu ārsta, saskaņā ar 2013.gada 17.decembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.1529, BKUS atbildēja, ka visi pieraksti jau ir pilni un nemaz nav vairs iespējams pierakstīties. Tāda, lūk, ir tā veselības sistēma Latvijā. Es tikai nesaprotu, kāpēc nodokļus (ne tos mazākos) iekasē, ja jau iedzīvotājiem nav iespējams saņemt pakalpojumus, par kuriem nodokļu veidā valstij tiek samaksāts avansā.

    03.02.2016 10:30

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas