Kultūras nama skandāls: šlāgergrupas dziedātājs tiek vainots reiderismā

0 komentāri

Rīgas būvvaldes Būvniecības kontroles eksperti biedrības Tautas deju un mūzikas klubs Liesma telpu nesošajās konstrukcijās apskates laikā nekonstatēja bīstamības pazīmes, tāpēc patlaban neredz pamatu aizliegt tajās atrasties cilvēkiem.

Biedrība Rīgas centrā, Brīvības ielā 70, saimnieko jau daudzus gadus, bet tagad radušās aizdomas, ka ar reiderisma metodēm viņiem telpas vēlas izkrāpt. Biedrības pārņemšanā tiek vainots Latgalē populārās šlāgergrupas Baltie lāči solists Andris Baltacis un menedžeris Arnis Rupainis. Abi biedrības biedru vidū un valdē esot iekļuvuši ar viltu. Pēc Baltača pasūtījuma veikta ēkas tehniskā apsekošana, un eksperti esot secinājuši, ka šo ēku nedrīkst ekspluatēt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Lai gan šis slēdziens nav parakstīts un to nevar uzskatīt par dokumentu, Baltacis, pamatojoties uz to, pasteidzies izdot rīkojumu nekavējoties pārtraukt telpās nodarbības. Piektdien pārbaudi namā veica Rīgas būvvaldes eksperti. Pētot pēc Baltača pasūtījuma veiktās tehniskās apsekošanas rezultātus, būvvaldes eksperti atzīst, ka tajos atrodamas pretrunas.

“Konstatē, ka nesošās sienas aile, sijas un pārsedzes neapmierinošā stāvoklī, tai pašā laikā tālāk viņš uzrāda, ka apsekošanas gaitā netika konstatēti nekādi ekspluatācijas nedrošuma faktori,” komentēja Rīgas pilsētas būvvaldes Rīgas pilsētas būvinspekcijas galvenais būvinspektors Voldemārs Ēvele.

Skaties foto:

Bruņojušies ar ēkas telpu plānu, eksperti apsekoja teju visas trijos stāvos izvietotās telpas – nodarbību zāles, tualetes, noliktavas, palīgtelpas. Viņi secinājuši, ka logi ir veci, tomēr šķirbas tajos nodrošina papildu ventilāciju. Arī citām telpas daļām jūtama vēsturiska elpa, tomēr, lai to visu nomainītu, līdz šim pietrūcis naudas.

“Remonts prasās, viennozīmīgi – kosmētiskais remonts. Vizuāli neizskatās, ka šeit būtu antisanitāri apstākļi. Izņemot – jā, vēdināšana varētu būt labāka. Pagaidām, no konstruktīvā viedokļa, neredzu bīstamību, lai varētu slēgt telpas. Sienas nav tādā stāvoklī, pārsedzes nav tādā stāvoklī, ka būtu bīstami ekspluatācijai,” norādīja Ēvele.

Ventilācijas sistēmu biedrība bija gatava pārbūvēt jau šovasar, tomēr vadītājam, iespējams, ar viltu iekļuvušie jaunie valdes locekļi liedza piekļuvi naudai. Rīgas būvvaldes eksperti varētu vēlreiz nākt apsekot telpas, bet jau plašākā mērogā, aptverot visus stāvus līdz pat jumtam.

Savukārt Baltacis nolēmis aiziet no Liesmas vadības. “Es publiski paziņoju, ka šā gada 17. septembrī esmu uzrakstījis atlūgumu no valdes amata, un tāpat, lai mani valde atbrīvo no biedru reģistra. Man ir vārds, man ir uzticami cilvēki blakus, man tas ir dārgāks. Bet es vēl joprojām atstāju aiz sevis tiesības pieprasīt tiesiskus risinājumus iepriekš nepareizi veiktajiem darbiem no [Liesmas direktora Jāņa] Marcinkēviča puses. Šajā situācijā, kad meli līst pār manu galvu, es tiešām nevēlos atbildēt par to, ko neesmu darījis,” paziņoja Baltacis.

Baltacis norāda, ka klubā iestājies, lai uzlabotu tā finansiālo situāciju. Viņš bija plānojis šajās telpās izveidot mūzikas skolu senioriem, un tieši tāpēc arī pasūtījis ēkas tehnisko apsekošanu.

Skaties video:

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas