Latvijas inteliģence arī dosies praidā

1 komentārs
Latvijas inteliģence arī dosies praidā
Foto: LETA

Interneta žurnāls Satori.lv un nevalstiskais teātris Dirty Deal Teatro, izsakot atbalstu seksuālajām minoritātēm un iestājoties par cilvēktiesībām, pulcē domubiedrus un plāno piedalīties EuroPride 2015 gājienā, kas notiks šī gada 20. jūnijā Rīgā.

Sociālā medija Facebook pasākuma lapā Kultūra dodas praidā šobrīd pievienojušies 275 dalībnieki, kas ar saukli Proud to Be Homo Sapiens gatavojas izteikt atbalstu seksuālajām minoritātēm un iniciatīvai par Kopdzīves likuma pieņemšanu EuroPride 2015 gājienā 20. jūnijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Atbalsta gājienā dosies arī tādas Latvijā pazīstamas personības kā rakstniece Andra Neiburga, mūziķis Jānis Šipkēvics, politoloģe Iveta Kažoka, interneta žurnāla Satori.lv Ilmārs Šlāpins, cilvēktiesību aktīviste Linda Curika, dzejnieks Rihards Bargais, rakstnieks Pauls Bankovskis, Kaņepes Kultūras centra dibinātājs Dāvis Kaņepe, režisors Valters Sīlis, modes dizainere Agnese Kleina, publiciste Anete Konste u.c.

Daudzi Latvijas iedzīvotāji, kas ar izpratni izturas pret seksuālajām minoritātēm un sirdī iestājas par viņu tiesībām, uzskata, ka praids ir sabiedrību polarizējošs, nevajadzīgs pasākums, tāpēc savu atbalstu patur pie sevis. Diemžēl šo kluso atbalstītāju kulturālā neiejaukšanās rada nepareizu iespaidu par sabiedrības noskaņojumu, ļaujot okupēt publiskā viedokļa telpu naidīgi noskaņotajiem. Tāpēc kultūras darbinieki vēlas rādīt piemēru un publiski paust savu “PAR” – par citādību, par iecietību, par līdztiesību.

Ilmārs Šlāpins, interneta žurnāla Satori.lv galvenais redaktors: “Mēs visi esam dažādi un agri vai vēlu ikviens no mums savā dzīvē var nonākt mazākuma situācijā – latvietis starp krieviem vai krievs starp latviešiem, resnais sportistu komandā vai sieviete vīriešu kolektīvā. Bīstama nav šī situācija, bet gan ieradums diskriminēt mazākumu. Tāpēc rūpes par līdztiesību, cīņa par mazākuma tiesībām ir ikviena interesēs. Tāpēc ir svarīgi, lai praids nebūtu tikai geju un lesbiešu gājiens, ir svarīgi, lai tajā piedalītos arī heteroseksuāļi, jo runa šeit vairs nav par krekliem. Bet ir par sirdsapziņām.”

Valters Sīlis, režisors: “LGBT kopienas pārstāvji ir pelnījuši tieši tādas pašas tiesības kā ikviens Latvijas pilsonis. Tā ir apzināta neiedziļināšanās, ar ko nodarbojas daudzi Latvijas politiķi, izliekoties, ka šajā jautājumā viss ir kārtībā. Izmainīt likumdošanu patiesībā ir tik vienkārši, jo ir tikai viena iesaistītā puse – LGBT kopienas pārstāvji. Ļaut apprecēt cilvēku mīlestības dēļ, nevis kuru būtu izdevīgi apprecēt ģimenei, mēs uztveram, kā pašsaprotamu parādību un apliecinājumu tam, kā dzīvojam mūsdienīgā cilvēkus cienošā valstī. Mūsu valstī uzticas divu cilvēku izvēlei būt kopā vienam ar otru. Tādēļ man nav saprotams, kāpēc homoseksuālu pāru attiecībās valsts pēkšņi iejaucās un izvēlas nosodīt, tās neatzīstot.”

Agnese Kleina, grāmatžurnāla Benji Knewman redaktore: “Mēs katrs vēlamies vienkārši būt. Lai mūs nešķiro pēc cepures, deguna, matu krāsas, kāju garuma, ticības, tautības, valodas un seksuālās patikšanas. Lai ļauj būt. Tāpēc es atbalstu ikvienu, kurš arī grib, lai viņu šķiro tikai pēc profesionālajiem panākumiem.”

Rihards Bargais, dzejnieks: “Šogad esmu nolēmis iet praidā, lai arī man ir daudz dažādu subjektīvu pretenziju, piemēram, estētisku, un parasti masu pasākumus vispār neapmeklēju. Taču kaimiņos notiekošais liek domāt, ka praids ir svarīgs jau plašākā kontekstā, kā apliecinājums tam, ka mēs dzīvojam brīvā sabiedrībā.”

Pauls Bankovskis, rakstnieks: “Priekšstati par “normalitāti” nav kaut kas vēsturiski nemainīgs un iecirsts akmenī. Domāju, ka diez vai būs daudz tagadnes Latvijas iedzīvotāju, kas par normālu atzītu iekārtojumu, kurā vairums latviešu ir ar likumu piesaistīti savām dzīvesvietām, un viņiem nav brīv pašiem lemt, kur apmesties vai varbūt par pārcelties dzīvot uz pilsētu. Taču salīdzinoši nesen – vēl 19. gadsimta vidū – tieši tādā normalitātē mūsu priekšteči bija spiesti dzīvot. Pasaule mainās un daudz kas tajā kļūst arvien labāks un labāks, un vislielāko ļaunumu beigu galā pastrādā tie, kas ar to nespēj samierināties, sāk iekārtot gāzes kameras, mest akmeņus, griezt galvas vai vienkārši lamāties.”

1 komentārs

TOP komentāri

 • Ha
  +2

  Ha

  Nevienam nav daļas par to, ko otrs dara savā guļamistabā! Ja grib, lai precas, bet ar to nav jālielās! Heteroseksuāli orientēti ļaudis neplātās ar to, kas ir. Tas ir normāli. Ja homoseksuāļi ir normāli, tad attiecīgi tā vajag uzvesties! Un neplātīties ar viendzimuma attiecībām!
  Ja homoseksuālie dzīvotu uz viena kontinenta (tikai), tad izbeigtos.......jo normālas ģimenes attiecības tiem ir nepieņemamas! Tā ir viņu atbilde!

  19.06.2015 18:12

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?
Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Uz XII Jaunatnes dziesmu un deju svētkiem pulcēsies 40 000 Igaunijas jauniešu

Mēdz sacīt, ka latvieši ir liela dziedātāju tauta. Tomēr ar bagātīgām tradicionālo dziesmu un deju tradīcijām var lepoties arī mūsu ziemeļu kaimiņi igauņi. Līdzīgi kā Latvijā Igaunijā dziesmu un deju svētki norisinās ik pēc pieciem gadiem. Savukārt šovasar Tallinas lielākajās estrādēs jau 12. reizi noritēs arī Jaunatnes dziesmu un deju svētki, kas pulcēs tieši jaunākās paaudzes korus un deju kolektīvus no visas Igaunijas.

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas