Kūlas prognoze: Ja marts būs silts, zāles svilināšana vērsīsies plašumā

0 komentāri

Latvijas ugunsdzēsēji patiesi cer, ka marts būs silts un mitrs – tādi apstākļi ir vajadzīgi, lai ātrāk izaugtu jaunā zāle un līdz ar to kūlas sezona būtu salīdzinoši īsa. Taču, ja būs sauss marts, kūlas ugunsgrēki vērsīsies plašumā, iespējams, pārspējot pērn uzstādīto ”rekordu”.

Šobrīd ugunsdzēsēji gatavi cīnīties ar šādiem ugunsgrēkiem, jo laikapstākļi tiem ir visai labvēlīgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tā kā bieza sniega sega šoziem Latvijā tā arī neizveidojās, pirmais kūlas ugunsgrēks šogad reģistrēts jau janvārī. Divu mēnešu laikā kūlas ugunsgrēku skaits sasniedzis jau 120, taču pērn ugunsdzēsēji steiguši dzēst šādus ugunsgrēkus četrus tūkstošus reizes.

Pērn kūlas ugunsgrēku dēļ nodega gandrīz 90 ēku, par laimi, nav bojāgājušo.

Viktorija Gribuste, VUGD pārstāve:

Ja citus gadus kūlas ugunsgrēki sākumā sākušies Kurzemē un tad ”aiziet” līdz Latgalei, tad šobrīd visā Latvijā praktiski vairs nav sniega segas, un kūla tiek dedzināta visos Latvijas reģionos.

Ļoti bieži kūlu dedzina, lai nebūtu jāpļauj zāle rudenī. Sods par to ir līdz 355 eiro privātpersonām un gandrīz 1,5 tūkstoši eiro juridiskajām personām. Par kūlas dedzināšanu draud arī kriminālatbildība, taču atrast vainīgos ir ļoti grūti.

Skaties foto!

Jau sešus gadus tiek piemērotas sankcijas par kūlas dedzināšanu tiem zemes īpašniekiem, kuri pieteikušies uz platību maksājumiem.

Ja konkrēta zemes gabala īpašnieks, kur bija noticis kūlas ugunsgrēks, ir saņēmis Eiropas Savienības maksājumus, tad šādu maksājumu var samazināt vai vispār atcelt.
2013. gadā sodīti 180 zemes īpašnieki, bet pagājušajā gadā uz pusi mazāk. Turklāt katru gadu zeme, kas tiek izmantota lauksaimnieciskā ražošanā, palielinās vidēji par 20-30 tūkstošiem hektāru.

Skaties video!

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas