Kristīgo baznīcu vadītāji novēl apzināties Ziemassvētku patieso būtību

0 komentāri

Apzināties Ziemassvētku patieso būtību, veltīt laiku nesteidzīgām pārdomām un aizdomāties par citiem cilvēkiem – to svētku laikā Latvijas iedzīvotājiem novēl kristīgo baznīcu vadītāji.

Latvijas baznīcu vadītāji aicina šogad svētku laikā izjust un atminēties Ziemassvētku jēgu un būtību.

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs: ”Es aicinātu padomāt par to, kāpēc tieši Ziemassvētkos mūsu sirdī ir tādas brīnuma gaidas. Ir cerība pēc kaut kā neparasta, pēc kaut kā laba. Un kāpēc tieši Ziemassvētkos mēs kaut kā labprātāk piedalāmies labdabības akcijās un vēlamies tā kā būt par miera nesējiem? Jo visa tā 2000 gadu kultūra, kurā Eiropa ir izveidojusies, tās centrā ir bijusi šī Ziemassvētku un Lieldienu vēsts.”

Zbigņevs Stankevičs novēl, lai šogad teiciens Jēzus ir piedzimis iedzīvotājiem nebūtu tikai tukši vārdi.

Foto: LETA

Foto: LETA

Romas Katoļu Baznīcas Rīgas arhibīskaps-metropolīts Zbigņevs Stankevičs:
Lai mēs piedzīvojam to, ka viņš ir piedzimis, ka viņš ir ienācis arī manī, manā dzīvē, manas sirds dziļumos, ka viņš ir mani pārveidojis, ka es esmu atplaucis priekā.

Savukārt Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps svētku laikā aicina katru aizdomāties par citiem cilvēkiem.

”Dievs ir bijis ļoti saprotošs un ļoti žēlsirdīgs, ļoti apbalstošs, viņš nāca pasauli nevis tiesāt, bet izglābt. Un tāpat arī mums vajadzētu attiekties citiem pret citu,” norāda Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags

Ziemassvētkos Jānis Vanags vēl prieku, kas izpaužas kā iekšējs miers.

Foto: LETA

Foto: LETA

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags:
Kad mēs vēlam Ziemassvētku prieku, mēs vēlam, lai tev izdodas atrast mieru ar Dievu. Un to es arī novēlu visiem Latvijas iedzīvotājiem, un lai tas prieks tiešām arī paliek pēc svētkiem, visu gadu, visu mūžu.

Kā katru gadu, ievērojams skaits cilvēku Ziemassvētku vakarā apmeklē dievkalpojumus. Kristiešu draudzēs dievkalpojumi notiks arī rīt.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas