Krievu tūristi vairs nelabprāt ceļo uz Latviju

0 komentāri

Saspringtās attiecības ar Krieviju atbalsojušās arī aizvadītajā tūrisma sezonā. Lai gan kopējais tūristu skaits Latvijā joprojām pieaug, ir krietni sarucis Krievijas viesu skaits.

Kopumā šā gada pirmajos sešos mēnešos valstī par vairāk nekā 20% palielinājies tūristu skaits, turklāt Latvijas lielākajā kūrortpilsētā – Jūrmalā – viesu skaits attiecīgajā laika posmā audzis par 33%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Līdzīgi kā citus gadus, arī vēl aizvien skaitliski visvairāk tūristu ir no Krievijas. Taču šā gada jaunā tendence ir tas, ka būtiski pieaudzis ukraiņu un baltkrievu tūristu skaits.

“Var arī izjust, ka vairs nav tik daudz dāsno un prasīgo krievu tūristu,” stāsta Kitija Gitendorfa, Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente.

Tā kā Latvijā tūrisma sezona ir īsa, lielākais izaicinājums šajā jomā strādājošajiem uzņēmumiem parasti ir rudens un ziemas laiks, kad nākas koncentrēties uz konferenču, medicīnas un SPA tūrismu. To šobrīd dara arī Jūrmalas kompānijas, kas orientējas uz nišas produktiem. Kopumā Jūrmala galvenokārt specializējas uz darījumu un medicīnas veselības tūrismu.

Plašāk par tirgotāju un uzņēmēju novērojumiem uzziniet LNT sagatavotajā sižetā!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas