Valērija vēstulē Bērziņam sūdzas par Rinkēviča lēmumu viņu nelaist Latvijā

0 komentāri

Pazīstamā Krievijas dziedātāja Valērija, kas atklāti paudusi atbalstu Krimas aneksijai un Kremļa politikai Ukrainā, nosūtījusi vēstuli Latvijas prezidentam Andrim Bērziņam, kurā pauž neizpratni par ārlietu ministra Edgara Rinkēviča lēmumu iekļaut mākslinieci Latvijas nevēlamo personu sarakstā. Viņa lūdz Latvijas prezidentu sniegt vērtējumu ārlietu ministra rīcībai, raksta Krievijas ziņu vietne newsru.com.

Kā norāda dziedātājas vīrs un producents Josifs Prožogins, lai izrādītu cieņu Andrism Bērziņam, vēstules teksts ir nosūtīts trijās valodās – latviešu, krievu un angļu. ”Ceram, ka prezidents spēs dot pareizo vērtējumu ārlietu ministra rīcībai. Ceram, ka tā būs taisnīga un godīga – kā tas ir pieņemts suverēnās un demokrātiskās valstīs,” norāda J. Prižogins.

Vēstulē Valērija norāda, ka, viņasprāt, iemesli, kāpēc viņa iekļauta tā sauktajā melnajā sarakstā ir netaisnīgi. ”Atgriežoties pie formulējuma, proti, ”par Ukrainas teritoriālās vienotības un suverenitātes graušanas veicināšanu”, ko pauž Edgars Rimkēvičš kā pamatojumu personu iekļaušanai melnajā sarakstā, tad varu norādīt, ka nekad neesmu iestājusies par agresiju un konfrontāciju valstu starpā,” vēstulē norāda Valērija.

Dziedātāja norāda, ka Latvija viņai ir svarīga, jo tieši Jūrmalā 1987. gadā ir aizsācies viņas mākslinieciskais ceļš.

Krievijas dziedātāja Valērija:
Ņemot vērā šos apstākļus un balstoties uz Latvijas likumdošanas, taisnīguma un godīguma proincipiem, lūdzu Jūs kā valsts vadītāju sniegt ārlietu ministra rīcības vērtējumu.

Prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne norādīja, ka atbilde uz Valērijas vēstuli tiks sniegta mēneša laikā.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas