Krievijas agresija Ukraina sašķēlusi ne tikai šo valsti, bet arī Latvijā dzīvojošo ukraiņus

0 komentāri

Krievijas agresija Ukraina sašķēlusi ne tikai šo valsti, bet arī Latvijā dzīvojošo ukraiņus un to intereses pārstāvošās sabiedriskās organizācijas. Publiski pat izskan gadījumi, kad notiek izrēķināšanās ar aktīvākajiem Putina režīma kritiķiem. No ukraiņu biedrības Džerelo vadītājas amata padzīta, pie Krievijas vēstniecības rīkotu piketu organizētāja Tatjana Lazda.

Ukraiņu pilotes Tatjanas Savčenko atbalsta piketu, tāpat kā daudzas citas pret Putina režīma agresiju vērstās akcijas  organizēja Tatjana Lazda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Tomēr, kā izrādās, daudziem Latvijas ukraiņiem, šāda aktīvas pozīcijas paušana ir nepieņemama. Vēl vairāk, kamēr Lazda šonedēļ slimoja, viņas vadītajā  Jelgavas ukraiņu biedrībā Džerelo notika apvērsums. Ārkārtas sapulcē viņu no organizācijas izslēdza.

Lazda pārliecināta, ka tas noticis  ar zaļzemnieka Andra Rāviņa vadītas Jelgavas domes svētību, kura ir lielākais biedrības donors, un nevēlas pasliktināt attiecības ar investoriem, daudzi no kuriem nākot no Putina dzimtenes..

Tomēr pats zīmīgākais ir tas, ka  izrēķināšanos ar Lazdu klusi atbalsta arī lielākā un ietekmīgāka ukraiņu organizācija Latvijā  – Ukraiņu biedrību apvienība. Tas gan neesot pārsteigums, jo apvienības vadītāja Ludmila  Belenciva savulaik aktīvi piedalījusies aģitācijā par krievu valsts valodas referendumu. Tieši tad notikusi šķelšanās, un nodibināta alternatīva organizācija – Latvijas  ukraiņu kongress, kas šādai nostājai nepiekrīt.

Atsevišķas amatpersonas pieļauj, ka Latvijā līdzīgi kā citās valstis ir Ukraiņu biedrības, kas ir tikai čaulas, bet patiesībā aizstāv Kremļa intereses. Drošības policija gan TV3 ziņām uzsver, ka pierādījumi tam nav gūti. Izslēgt gan to nevarot.

Vēsturnieks un žurnālists Igors Vatoļins gan uzsver šķelšanās Ukrainas notikumu kontekstā nav tikai Latvijā dzīvojošo mazākumtautību problēma.

0 komentāri
Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas