Krieviem pastiprināta interese par Latvijā ražotām pretvēža zālēm

1 komentārs

Starptautiskā Viroterapijas centra birojā Rīgā viesojies pazīstams onkologs no Krievijas, medicīnas zinātņu doktors, profesors Šamils Gancevs un Krievijas onkologu delegācija. Krievijas pārstāvjus ieinteresējuši Latvijas sasniegumi vēža ārstēšanā.

Diskusijā ar Starptautiskā Viroterapijas centra pārstāvjiem un Latvijas Organiskās Sintēzes Institūta padomes priekšsēdētāju akadēmiķi Ivaru Kalviņu, Krievijas ārstu delegācijas vadītājs profesors Gancevs norādījis, – viroterapija ir pasaules onkologu uzmanības degpunktā un tā ir jauna iespēja miljoniem neizdziedināmu vēža pacientu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Viesis norādīja, ka Krievijā ir pastiprināta interese par Latvijā izgudrotām pretvēža zālēm un ieteica vairāk uzmanības pievērst Krievijas onkologu iepazīstināšanai ar šo progresīvo vēža ārstēšanas metodi.

Tāpat nepieciešams uzsākt Latvijā izgudroto viroterapijas zāļu reģistrācijas procedūru Krievijā, lai šī unikālā vēža ārstēšanas metode būtu pieejama visiem Krievijas pacientiem.

Viroterapija ir vēža ārstēšana izmantojot tādus vīrusus, kuri spēj atrast un iznīcināt ļaundabīgās audzēju šūnas. Viroterapija ir ļoti nozīmīga to audzēju terapijā, kuri nav jutīgi pret staru terapiju un ķīmijterapiju, piemēram melanomas ārstēšanā.

Kamēr pasaules farmācijas kompānijas vēl tikai strādā pie vēža viroterapijas medikamentu izstrādes, Latvijā šāds medikaments jau ir pārbaudīts un reģistrēts Latvijas zāļu reģistrā. Tieši Latvijā ir meklējami viroterapijas pirmssākumi, kad sešdesmitajos gados profesore Aina Muceniece atklāja pirmo onkolītisko vīrusu ar spēju efektīvi iznīcināt ļaundabīga audzēja šūnas, kuru nosauca par Rīgas vīrusu. Šo vīrusu vēža pacientu ārstēšanā sāka izmantot jau astoņdesmitajos gados. Kopš 2004. gada medikaments ir reģistrēts Latvijas Zāļu aģentūrā, savukārt no 2011. gada tas ir pilnībā kompensēts Latvijas pacientiem ar ādas melanomu.

1 komentārs

TOP komentāri

  • opis
    +1

    opis

    Purgenu viņiem,ne tabletes,,,

    31.07.2015 06:43

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas