Kravā ceļojošs “bezbiļetnieks” sabojā šokolādes trifeļu kravu

0 komentāri
Kravā ceļojošs “bezbiļetnieks” sabojā šokolādes trifeļu kravu
Foto: Tim Pierce/Flickr

Šā gada laikā ir bijuši vismaz trīs šādi gadījumi, kuros “bezbiļetnieki” ielīduši augļu, šokolādes trifeļu, kā arī minerālūdens kravās, lai slepus aizceļotu uz citām valstīm, liecina apdrošināšanas kompānijas Balta apkopotā statistika.

Kopumā par visām šīm utilizētajām kravām atlīdzībās pieteikti vairāk nekā 125 tūkst. eiro.

Nelegālie robežšķērsotāji turpina izmantot jebkuru iespēju, lai slepus aizceļotu uz citām valstīm. Par vienu no iecienītākajiem robežas šķērsošanas veidiem ir kļuvusi ceļošana kravas nodalījumos, savukārt populārākais galamērķis ir Lielbritānija, informē Balta pārstāvji.

“Nelegālo ceļotāju slepenā “viesošanās” kravās ir nepatīkams starpgadījums gan kravas īpašniekiem, gan pārvadītājiem, gan arī tās saņēmējiem. Visbiežāk šādos gadījumos preces saņēmējs visu kravu utilizē, neskatoties uz to, vai tā visa ir bojāta, vai ne. Līdz ar to šādi gadījumi rada ne tikai finansiālus zaudējumus visām pusēm, bet arī neuzticību kravas pārvadītājiem, samazinot pasūtītāja vērtējumu par konkrēto pārvadātāju uzņēmumu,” norāda Balta tehniskais direktors Uldis Dzintars.

Atskatoties uz Balta klientu pieredzi, nākas secināt, – nelegālie ceļotāji pārsvarā cenšas iekļūt tieši pārtikas kravās, lai “ceļojuma” laikā būtu, no kā pārtikt. Tomēr nav izslēgts, ka nelegālie robežšķērsotāji mēģina iekļūt jebkāda veida kravās, galvenais, lai tiktu sasniegts iekārotais galamērķis, kurš visbiežāk ir tieši Lielbritānija.

0 komentāri

Skaties.lv e-jaunumi

Cik jauki! Tu esi pieteicies e-jaunumiem!

Skaties.lv e-jaunumi

Piesakies aktuālāko un interesantāko ziņu saņemšanai savā e-pasta kastītē!

Kas ir e-jaunumi?

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas