Krastmala, izrādās, slēpj īstus dārgumus! Skaties FOTO no sena un patiesi skaista viduslaiku mūra!

4 komentāri

Rīgā, 11. Novembra krastmalā, netālu no Akmens tilta būvdarbu laikā negaidīti atklāta unikāla 17. gadsimta vēstures liecība – Mārstaļu bastiona paliekas. Līdz šim uzskatīja, ka zviedru laika Rīgas aizsargmūri ir pilnībā nojaukti. Izpētes darbi turpināsies un autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem vēl mēnesi.

Arheoloģe Ilze Reinfelde rāda 16. – 17. gadsimta Rīgas aizsargmūra plānu. Dolomīta kvadru un ķieģelu siena apjoza visu Vecrīgu un kalpoja kā aizsargs pret iebrucējiem. Reinfelde norāda, ka atklātie Mārstaļu bastiona fragmenti viņu un citus kolēģus pārsteidza, jo līdz šim uzskatīja, ka aizsargmūris jau ir nojaukts.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

Patlaban speciālisti veic padziļinātu vietas izpēti un arī izstrādā Mārstaļu bastiona mūru fragmentu telpisku vizualizāciju. Arheologi ar lepnumu stāsta, ka pie aizsargmūra ir atrasti arī vairāki unikāli vēsturiski priekšmeti – 16. – 17. gadsimta māla trauki un lielgabala lodes. Neesot izslēgts ka izdosies atrast vēl ko interesantu.

Būvnieki turpina darbu pie cauruļvada izbūves. Saudzējot vēsturisko mantojumu, dažas arkas ir nostiprinātas ar ķieģeļu sienu. Plānots, ka darbi turpināsies līdz martam.

Skaties foto!

 

Video!

4 komentāri

TOP komentāri

 • Rimciks
  0

  Rimciks

  Musu arheologi tapat ir parak slinki lai kaut ko tapat atrastu pasi, ganjau pilna vecriga ir ar sadam vietam apaksa, bet ka jau Latvija, mes meklejam lietas tikai tad, kad taas, padod par sevi zinju : )) slinkuma iemiesojumi .

  13.02.2016 07:54

 • laine
  0

  laine

  Dievs ,to zin ,kas tur 17gs ir bijis,varbut cilveku moku kamparis ,vai vel kas nezin kas,tagad ,kur atrod pazeme kautkadus murus ,tas tik vesturisks,nepietiek jau ta Riga visadu graustu ,vel izraktos murus vajag.........

  08.02.2016 15:45

 • E
  0

  E

  Īstie kanalizācijas vada dārgumi jau sen sadalījušies.

  07.02.2016 18:28

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Kā atrast dāvanas, izvairoties no Ziemassvētku kņadas?

Ir pieņemts domāt, ka Ziemassvētku laikam ir jābūt mierīgākajam un klusākajam laikam gadā. Tomēr pirmssvētku periods parasti ir pilns ar steigu, simts darbiem, pirkumiem, rosīšanos virtuvē un nebeidzamiem sarakstiem. Kā iegādāties Ziemassvētku dāvanas, lai tas nepārvēršas galvassāpēs?

Preces vai dāvanu kartes – kura ir labākā dāvanu izvēle?

Preces vai dāvanu kartes - kura ir labākā dāvanu izvēle?

Dāvanas izvēlēties nekad nav vienkārši. Jo ļaunāk, ja tas ir kļuvis par pienākumu. Ziemassvētku laiks ir neizbēgams dāvināšanas (un arī saņemšanas) laiks, kas nozīmē – ir jāmeklē un jāpērk dāvanas! Tomēr, ja šis process kļūst par tukšu pienākumu, tas var sagādāt nevajadzīgu stresu un pat negatīvas emocijas. Katru gadu viens un tas pats… Ja tā ir noticis – šogad vajag censties paskatīties uz dāvanu meklēšanu un gatavošanu pavisam citā gaismā! Lasi tālāk un uzzini – kā!

Vēl par šo tēmu

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas