Krāšņums un daile: pēdējo gadu laikā pieaugusi interese par tautastērpiem

0 komentāri

Tev noteikti jāizlasa

Agrāk tautastērpus parasti iegādājās Dziesmu un deju svētkiem vai arī ārzemēs dzīvojošie latvieši, taču tagad savu tērpu meklē arī Latvijas iedzīvotāji, kuriem ir vēlme vismaz reizi gadā uzvilkt tieši savu un sava novada tautastērpu.

Par nelaimi – tieši tagad sarūk tautastērpu amatnieku skaits, tāpēc rindā pēc sava tautastērpa jāgaida ilgi.

“Pie mums visvairāk nāk cilvēki, kuriem šī tautastērpu iegāde ir nepieciešamība, kuriem ir jāuzstājas, jākāpj uz skatuves. Taču par lielu prieku man ir jāsaka, ka tie nav vienīgie cilvēki, kas vēlas iegādāties tautastērpu. Sevišķi mēs to jūtam, kad sākas vasaras sezona,” stāsta Brigita Čikste, veikala Rakstā vadītāja.

Otrs gadalaiks, kad pieprasījums kļūst aktuāls, ir novembris, kad tuvojas valsts svētki.

“Ļoti populāri ir Zemgales tērpi, tie tiešām ir skaisti, rozīšu raksta brunči, pēc tiem ir pieprasījums un tad otra lieta ir vienkārši Vidzemes svītrainie brunči,” stāsta B. Čikste.

Tautastērpa vidējo cenu noteikt nav iespējams – tas atkarīgs no ļoti daudzām lietām. Vienkāršāku tērpu var aust vai arī šūt nedēļu, bet greznāku darināšana var prasīt pat vairāk nekā gadu, ja to bagātina ar kārtām, izšuvumiem un rotām.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Saliec Opus Pro Dziesmu puzli un pārbaudi, cik labi zini grupas balādes!

Jaunais muzikālais šovs Mūsu labākās dziesmas un portāls Skaties.lv piedāvā tev piedalīties aizraujošā spēlē – Dziesmu puzlē! Tā ir aizraujoša spēle, kurā varēsi pārbaudīt, cik labi zini latviešu mūziku, un, ja veiksies, laimēt foršu balvu! Šoreiz tev jāatmin 3 grupas Opus Pro dziesmas. 

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas