Krāšņums un daile: pēdējo gadu laikā pieaugusi interese par tautastērpiem

0 komentāri

Agrāk tautastērpus parasti iegādājās Dziesmu un deju svētkiem vai arī ārzemēs dzīvojošie latvieši, taču tagad savu tērpu meklē arī Latvijas iedzīvotāji, kuriem ir vēlme vismaz reizi gadā uzvilkt tieši savu un sava novada tautastērpu.

Par nelaimi – tieši tagad sarūk tautastērpu amatnieku skaits, tāpēc rindā pēc sava tautastērpa jāgaida ilgi.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Skatīt vairāk

“Pie mums visvairāk nāk cilvēki, kuriem šī tautastērpu iegāde ir nepieciešamība, kuriem ir jāuzstājas, jākāpj uz skatuves. Taču par lielu prieku man ir jāsaka, ka tie nav vienīgie cilvēki, kas vēlas iegādāties tautastērpu. Sevišķi mēs to jūtam, kad sākas vasaras sezona,” stāsta Brigita Čikste, veikala Rakstā vadītāja.

Otrs gadalaiks, kad pieprasījums kļūst aktuāls, ir novembris, kad tuvojas valsts svētki.

“Ļoti populāri ir Zemgales tērpi, tie tiešām ir skaisti, rozīšu raksta brunči, pēc tiem ir pieprasījums un tad otra lieta ir vienkārši Vidzemes svītrainie brunči,” stāsta B. Čikste.

Tautastērpa vidējo cenu noteikt nav iespējams – tas atkarīgs no ļoti daudzām lietām. Vienkāršāku tērpu var aust vai arī šūt nedēļu, bet greznāku darināšana var prasīt pat vairāk nekā gadu, ja to bagātina ar kārtām, izšuvumiem un rotām.

Skaties video un uzzini vairāk!

0 komentāri
Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ko Ziemassvētkos dāvināt bērniem, lai acīs starotu patiess prieks?

Ziemassvētki bērniem ir ļoti īpaši svētki – Ziemassvētku vecītis, eglīte, sniegs, piparkūkas, lampiņas, svecītes, dzejoļi un protams – dāvanas! Bez dāvanām bērnam, visticamāk, mūsdienās nav iedomājami Ziemassvētki, jo tieši tāpēc taču tiek rakstītas vēstules vīram uz Ziemeļpolu, lai izstāstītu savas kvēlākās vēlēšanās, ko svētkos gribētu saņemt šogad!

Vēl šajā sadaļā

Laika ziņas